KalDer turizm çalışma grubu, ilk seminerini gerçekleştirdi

Last Updated on 24 Temmuz 2017 by Yaşar Çelik

Turizm sektöründe mükemmellik anlayışının içselleştirilmesi, yaygınlaştırılması, kalite bilincinin geliştirilmesi ve sektör temsilcilerinin gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Kalite Derneği öncülüğünde kurulan KalDer Turizm Çalışma Grubu, ilk seminerini Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standart Revizyonu seminerinde revize edilen ISO 9001 standardının turistik işletmelerdeki uygulamaları anlatıldı. Etkinliğe üyeler ile sektörden çeşitli meslek çalışanları katıldı.

Seminerde KalDer Turizm Çalışma Grubu’nun eğitim ve gelişim yapılanmasından sorumlu üyeleri Bülent Dokuzluoğlu, İclal Solak ve Demet Gençoğlu tarafından katılımcılara revizyon ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Toplam Kalite Yönetimi ve ISO 9001 standardının özellikle ülkemizdeki şirketler için hayati önem taşıdığını ifade eden KalDer Turizm Çalışma Grubu Lideri Nurdan Teke Dbeys, uzun ve sağlıklı şirketler için çözümün bu tür uygulamalarda olduğunu söyledi. Üyelerin ve turizm sektöründeki paydaşların yetkinliklerini artırmak için bu tür eğitim faaliyetlerinin yıl içerisinde devam edeceğini ifade eden Nurdan Teke Dbeys,seminerde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“KalDer Turizm Çalışma Grubu olarak vizyonumuz ülkemizde, turizm sektöründe, kalitenin uluslararası alanda rekabet edebilir düzeye erişimine önemli katkılar sağlayacak öncü bir grup olmak. O nedenle turizm sektöründe mükemmellik anlayışının içselleştirilmesi, yaygınlaştırılması, kalite bilincinin geliştirilmesi ve özendirilmesi, paydaşların ve üyelerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve yetkinliklerini arttırmak amacıyla çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.”