ALTİD Bölgesel istişare toplantılarına devam ediyor

Last Updated on 2 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Oteller bölge halkımız için istihdam oluşturuyor” derken Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili de “Otelcilerimizin sorunlarını belediyelerimize ve Bakanlık temsilcilerine iletiyoruz” dedi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Bölgesel İstişare Toplantıları devam ediyor. Bölgesel ve turizme yönelik genel sorunların ele alındığı ve geleceğe yönelik çözüm yollarının masaya yatırıldığı toplantıların bu haftaki ev sahibi İncekum Turistik Otelciler Derneği (İNTOD) oldu. SentidoNuma Bay Otel’de yapılan, Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel’in de katıldığı toplantıyla ilgili açıklama yapan ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili,

“Her sene belirli dönemlerde bölgelerimizde de yönetim kurulu toplantıları yapıyoruz. Burada Bakanlık’tan ve bölgesel yönetimlerden gelen konuları üyelerimize aktarırken aynı zamanda üyelerimizin sorunlarını da alarak bölgesel yönetimlere ve Bakanlık yetkililerine iletiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Yücel’in de toplantılarımıza iştirak etmesiyle taleplerin karşılıklı olarak sıcağı sıcağına iletilmesini ve sorunların çözümünü sağlıyoruz. Sıradaki buluşmamız Konaklı bölgesi turistik işletmecileriyle olacak. Bu toplantılar birlikteliğin sağlanması ve dolayısıyla turizmimizin gelişmesi açısından önemli” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de “Alanya’mızda toplam 584 turistik konaklama tesisi var. Bu tesislerde kayıtlı 77 bin 502 oda ve toplamda 170 bin 890 yatak kapasitesi var. Turistik tesislerimiz istihdam alanı oluşturduğundan bölge insanımız için büyük önem taşıyor. ALTİD’e bağlı otellerimizin işletmecileriyle dirsek teması halindeyiz. Sürdürülebilir turizm için bu tip toplantılarda bir araya geliyoruz” dedi.