Tekstilden otelciliğe ünlüleri ağırlıyor

Last Updated on 5 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

Yaklaşık 2 milyon TL yatırım bedeli ile şehir merkezinde konuklarını ağırlayan otelin kurucusu Aydın Uğurlu anlatıyor: “Melek Lara, 9 Mart 2017 tarihinde 2,5 yıl süren restorasyon çalışmasının ardından açıldı. Otelimiz 16 odalı, geniş avlulu, kahvaltı salonlu tahmini 130 yıllık iki Ermeni evinin birleşmesinden oluşan butik bir otel.”

Kendisi aynı zamanda tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren bir iş adamı olan Uğurlu, eski binalara büyük bir zaafı da olduğunu belirterek, “Şahsım olarak yaşanmış ve korunmuş binalarda huzur bulduğum için böyle bir yatırımı turizme kazandırmak istedim” diyor.

HEDEF KİTLESİNDE GASTROTURİSTLER VAR

Ağırlıklı gastroturist olarak nitelendirilen yerli turistlerin misafir etmek üzere kapılarını açtıklarını dile getiren Uğurlu; temiz odalar, güler yüzlü personel ve harika bir Antep evi kahvaltısının işletme anlayışında önceliği aldığını söylüyor. Uğurlu ayrıca, “konseptimiz itibari ile butik hizmetimizin kalitesini düşürmemek için mutfak ürünlerimiz günlük temin edilmekte ve sessiz sakin bir ortam oluşturmaya çalışmaktayız. Misafirlerimiz genelde gastroturist olarak nitelendirilen yerli turistler. Gaziantep’in UNESCO ödüllü mutfağının hayranları bizimki gibi küçük butik otelleri tercih ediyorlar. Bizim de bu gastroturist kitlesi ile inanılmaz bir sevgi bağımız var. Buraya geldiklerinde sanki bir dostlarının evindeymiş gibi mutlu oluyorlar. Bizde sanki 40 yıldır görmediğimiz bir dostumuz ziyaretimize gelmişcesine mutlu oluyoruz” diye de ekliyor.

HAYALİMİZ, GAZİANTEP’İN HUZUR, SÜKÛNET VE SAMİMİYET EVİ OLMAK

Melek Lara Butik Otel ile ilgili hayallerini de paylaşan Aydın Uğurlu sözlerini şöyle tamamlıyor: “İnsanlar Gaziantep’e geldiklerinde çok huzurlu, çok sevimli bir butik var, mutlaka uğramadan geçmeyelim diyecekleri bir ev olmak mesela. Huzur, sükûnet ve samimiyet. Hayalimiz insanların bizde huzur bulup gülümseyerek dinlenmeleri.

Melek Lara Butik Otel Müdürü Aslı Yener

GAZİANTEP’TE TURİZM SEZONU 4 MEVSİM YAŞANIYOR

Gaziantep’in turizm beklentileri ve turizm sezonuna ilişkin sorularımız yanıtlayan Melek Lara Butik Otel Müdürü Aslı Yener, “Turizm sektörü Türkiye genelinde geçici olarak bir düşüş yaşamaktadır. Gaziantep ilimiz de bu olumsuzluktan etkilenen şehirler arasındadır” dedi.

Gaziantep’in turizm gelirlerindeki düşüşünü bölgede gerçekleşen terör olayları ile alakalı olduğunu dile getiren Yener, Gaziantep’in turizmde eski günlerine dönmesi için TÜRSAB’ın çok başarılı çalışmalar yaptığı söyledi.

GAZİANTEP’TE TURİZM

Gaziantep yemeklerinin, Türk ve dünya mutfakları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olduğunu belirten Yener, “Özgün, kültürel çeşitlilik, tarihsel derinlik bakımında da oldukça özel bir yere sahip olan Gaziantep ilimiz turistlerin merakla gelmek istediği bir şehir. Bundan dolayı genellikle Gaziantep’te turizm sezonu 4 mevsim yaşanıyor” dedi.