TESK: Havaalanı ve otel arasında turizm olmaz. HD’den vazgeçilmeli!

Last Updated on 15 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

Turizm gelirlerinin artması ve esnafı turizmden katkı sağlaması için mutlaka her şey dahil sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Palandöken, “Havaalanı ve otel arasında turizm olmaz. İnsanlar şehirleri gezmiyor” dedi.

Hedefhalk.com’da yer alan haber şöyle devam ediyor: Eskiden ülkemize gelen turistlerin hemen her bölgeyi günü birlikte olsa gezmeye çalıştığını doğal ve tarihi güzellikleri keşfederek ülkelerinde anlattıklarını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Her zaman ülkemiz dünyada görülmeye değer çok güzelliklere sahip bir ülkedir. Hatta bizim ülkemiz cennet diye adlandırıyoruz. Ancak ülkemize gelen turistler gittikleri şehirleri tanımadan ülkelerine geri dönüyorlar” dedi.

ESNAF TURİSTİ GÖRMÜYOR

Palandöken, “Havaalanı ve otel arasında yapılan bir turizmden ülkemiz bir bütün olarak fayda sağlayamaz. Ülkemize gelen turistleri esnaf çarşılarında ve pazarlarında artık görme imkanımız yoktur. Böyle olunca esnaf kendini yenileyemiyor ve ürün hazırlayamıyor. Bu da küçük esnafın zamanla yok olmasına sebep oluyor” diye konuştu. Genel Başkan Palandöken, her şey dahil sisteminin turistik yörelerdeki esnafa büyük zarar verdiğini dile getirdi.