Buldan ekonomisini büyütmek için turizmde atağa kalktı

Oya Pardak , Tripolis Antik Kenti’nde Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ile röportaj yaptı.

Tarihe kafa tutan evleri, antik çağlara uzanan dokuma kültürü, Tripolis’i, üzümü ile Buldan; turizmin gözdesi olmak için tüm doğallıyla çaba içinde.

22. Buldan Tripolis Kültür ve Çekirdeksiz Üzüm Festivali’nde bir kez daha otantik özelliklerini ortaya koyan Buldan kendini dünyaya tanıtma konusunda önemli bir adım daha attı. Buldan, Tripolis Antik Kenti’nde masal gibi bir otantik defileye ev sahipliği yaptı.

Buldan, Tripolis Antik Kenti’nde masal gibi bir otantik defileye ev sahipliği yaptı.

Buldan Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Denizli Eğitim ve Kültür Vakfı İşbirliği ile Tripolis’te “Ege’ye Bir Dokunuş”adlı bir defile düzenlendi. Büyülü bir atmosferde özel tasarım kostümler tarihin içinden misafirlerini selamladı. Tripolis’in dünyaya tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen defilede bölgenin tüm kültürel değerleri kostümlerde de kendini gösterdi. Buldan, Pamukkale, Yayla Gölü ve Tripolis konseptiyle dört ayrı koleksiyonun sergilendiği defile ayakta alkışlandı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay dünyaca ünlü Buldan bezi ile Hoşgör kumaşını doğal ve tarihi zenginlikler ile bu festivalde harmanladıklarını belirterek amaçlarının Buldan’ı, Tripolis’i dünya tanıtmak olduklarını söyledi.

Antik kent Tripolis…

Festival kapsamında ülkemizin en özel üzüm bağlarının olduğu bölgede çekirdeksiz sultaniye üzüm de tanıtıldı. Festival kapsamında gelen konuklar üzüm bağlarında unutamayacakları bir gün geçirdi. Festivalde dünyaca ünlü Romanyalı Star Alexandra Stan’da sahne aldı. Gündüz antik kent Tripolis’i ve üzüm bağlarını Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ile dolaşan Alexandra Stan akşam da Yenicekent’te düzenlenen konserde izleyenlere unutamayacakları bir konser verdi.

Dokuma konusunda dünyanın tanıdığı bir ilçe olan Buldan artık ekonomisini büyütmek için turizmde atağa kalktı.

Festival kapsamında gelen konuklar üzüm bağlarında unutamayacakları bir gün geçirdi.
Önceki İçerikTürkiye’de kullanılan yolcu uçağı sayısı kaç?
Sonraki İçerikMICE’çılar Belgrad’a çıkarma yaptı!
1974 yılında İzmir’de doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Resmi stajımı Hürriyet Gazetesinde yaptı, profesyonel meslek hayatına 1994 yılında Sky Tv'de muhabir olarak başladı. Daha sonra mesleğime Kanal 1 Tv ‘de haber merkezinde özel haber muhabiri olarak devam etti. Bu süreçte aynı zamanda Ekip 1 (Haber Programı) programını hazırlayıp sundu. 1998 yılında Show TV İzmir sorumlusu olarak Show Tv Haber Merkezi'ne geçti. 2002 yılında ise Star Tv Haber Merkezi'nde görev yaptı. Bu sürecin ardından 8 yıl İzmir'de yayın yapan SKY Tv'de program müdürlüğü görevini yürütüp her sabah Haber Aktif isimli aktüel programı hazırlayıp sundu. Halen Ege Medya Reklam Ajansında Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalışan Oya Pardak, 2 yıl boyunca Alem Dergisi Travel eklerinin Ege Bölgesi Editörlüğünü yaptı. “Oya Pardak ile Kaçış” isimli seyahat programını hazırlayıp sunan Oya Pardak İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve bir çocuk annesi.