Kalkan Kulübe Otel Genel Müdürü Oktay Ünsal: Daha fazla turist için havalimanı istiyoruz!

Kalkan Kulübe Otel
Kalkan Kulübe Otel Genel Müdürü Oktay Ünsal

Last Updated on 2 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

“Kalkan bölgesi, bakir kalmış sayılı yerlerden biri. Umarım böyle kalmaya devam eder. Ancak yabancı tur şirketlerinin buraya ilgisinin artması için yakın bir yere havalimanı yapılması şart gözüküyor” diyen Kalkan Kulübe Otel Genel Müdürü Oktay Ünsal, şöyle konuştu: Tur şirketleri, otobüsle ulaşım maliyeti yüzünden müşterilerine Kalkan yerine Dalaman veya Antalya havalimanına daha yakın tatil beldelerini öneriyor.

“2017 turizm sezonu iyi geçiyor”

Kalkan Kulübe Otel Genel Müdürü Oktay Ünsal, Turizmgunlugu.com’a yaptığı özel açıklamada “Kalkan geneli tüm Türkiye gibi eskiye oranla çok yoğun gözükmüyor, ancak otelimiz 2017 yazında eski doluluk oranlarına geri döndü ve bu yıl bizim için iyi geçiyor. Sanırım bunda sosyal medyada misafirlerimizin paylaştığı fotoğrafların ve sürekli gelen misafirlerimizin memnuniyetinin etkisi çok fazla” dedi.

İşte Ünsal’a yönelttiğimiz sorular ve onun cevapları:

Kalkan Kulübe Otel
Kalkan Kulübe Otel

Kulube Otel Kalamar Koyunda denize sıfır bir lokasyona sahip…

Oteliniz daha çok hangi ülkelere hitap ediyor?

“Hayvan dostu oteliz”

Misafirlerimiz, en çok İngiltere’den gelmektedir, ayrıca son yıllarda ülkemizde, Kaş Kalkan bölgesinin daha popüler olmasıyla birlikte yerli misafirlerimizin de yoğun ilgisi var. 1995 yılında 9 apart, 14 oda olarak faaliyete geçen otelimizde, şu an 40 adet birbirinden farklı oda bulunuyor. Özel havuzlu, deluxe, aile ve standart odalarımız mevcut. Otelimiz Kalamar Koyu’nda denize sıfır bir lokasyona sahip olduğu için, en büyük özelliği doğallığını yitirmeden kurgulanan plajı, masmavi denizi ve bu manzaraya sahip odaları. Bir de hayvan dostu oteliz. Dileyen misafirimiz evcil hayvanlarını diğer misafirlerimize rahatsızlık vermemek kaydıyla otelimize getirebilir.

Bölgenizde turizmi 12 aya yaymak mümkün değil mi?

“Kış aylarında ulaşım sorun ve inşaat sezonu açılıyor”

Kulube Otel 1 Mayıs-1 Kasım tarihleri arasında hizmet vermektedir. Bu altı aylık süreçte ne yazık ki kalifiye eleman bulma sıkıntısı yaşamaktayız. Bu sebeple müdürlerimiz ve şef tabir ettiğimiz üst düzey çalışanlarımızı 12 ay boyunca şirketimiz bünyesinde tutmaktayız, diğer çalışanlarımızla da dönemsel çalışmaktayız. Bölgemizde şu an için 12 ay boyunca faaliyet göstermek mümkün görünmüyor. Ulaşımın çok kolay olmaması ve kış aylarında inşaat yasağının kalkması, bu bölgeyi tercih edilmez bir duruma getiriyor.

Misafirler evcil hayvanlarını diğer misafirlere rahatsızlık vermemek kaydıyla otele getirebiliyorlar. Kalkan Kulübe Otel 

Oteller ayakta kalmak için sürekli fiyatlarla oynuyor. Sizin fiyat politikanız nedir?

“Bu sene fiyat artışı yapamadık”

Açıkçası geçen seneki terör olayları sebebiyle bu sene fiyat artışı yapmadık, ancak biz fiyatları sürekli değiştirmekten yana değiliz. Bazı oteller gibi özel günlerde fahiş artışlarda yapmayı çok etik bulmuyoruz. Ancak enflasyon ve dövizin artışı karşısında fiyatlarda yıllık artışlar yapmak durumunda kalıyoruz elbette.

Başka otel yatırımları yapmayı düşünüyor musunuz?

“Şehir otelciliği her zaman kişisel olarak ilgimi çekmiştir”

İlk otelciliğe Ankara’da başladık, şehir otelciliği her zaman kişisel olarak ilgimi çekmiştir, çünkü daha hareketli ve yenilikçi olmak gerekli şehir otelciliğinde. Ankara’daki otelimizi kapattıktan sonra, İstanbul’da bir otel fikrimiz vardı, ancak şu an otel yapım maliyetinin geri dönüşü çok hızlı olmadığı için yakın gelecekte böyle bir niyetimiz yok. Ama tekliflere de açığız.

Otelde bulunan 40 odada birbirinden farklı. Özel havuzlu, deluxe, aile ve standart odalar otelde mevcut. Kalkan Kulübe Otel