Kaya Grubu Ramada ile yollarını ayırdı

Last Updated on 29 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

Wyndham Otel Grubuna bağlı Ramada markası ile 15 yılı bulan işbirliklerini bitirme kararı aldıklarını açıklayan Kaya Hotels & Resorts Pazarlama ve Genişleme Başkan Yardımcısı Sami Türkay, “Artık bu noktada Ramada isminin tesisimize bir katkısı kalmamıştı. Yaptığımız değerlendirme sonrasında gerek Marka ve Know-How gerekse Uluslararası Online Rezervasyon sisteminin getirisi anlamında otele artı değer yaratmadığı için işbirliğimizi sonlandırdık. Kaya İstanbul Fair & Convention Otel olarak Türk Turizmine hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Kaya Hotels & Resorts Pazarlama ve Genişleme Başkan Yardımcısı Sami Türkay’ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“Kaya markasının gücüne inanıyoruz”

“30 yılı aşkın süredir Turizmin ve Otelciliğin birçok alanında hizmet ve know – how veren bir grup olduğumuz için hem Kaya hem de Kaya Palazzo marka bilinirliğimiz ve hizmet kalitemiz ile üst seviyelere ulaştık. Resort otelcilikte Palazzo markamızı ön plana çıkarttık. Kartalkaya’da yer alan Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort kış otelciliğinde lüks segmentte bir numara. Aynı şekilde Antalya Belek’te Kaya Palazzo Belek yer alıyor. Hazırlıkları devam eden yatırım aşamasında 2 Palazzo markalı otelimiz daha var. İş – şehir otelciliğinde ise Kaya markasını ön plana çıkarıyoruz.

Kaya markası altında yurt içinde ve dışında iki tesiste management anlaşmamız var, stratejik planlamamız gereği 2018 yılında en az 2 tesis ile daha management sözleşmesi yapacağız, görüşmeler devam ediyor.”

14 bin yatak kapasitesi var

Kaya Hotels & Resorts, Antalya bölgesinin ilk 5 yıldızlı oteli Kaya Side’yi 1988’te işletmeye açtı. Belek, Side, İstanbul, Ankara, İzmir, Bolu, Kartalkaya, Uludağ, Kıbrıs, Tebriz’de bulunan mevcut 11 tesis ve yatırımları devam eden iki yeni otel kompleksi ile 14 bine yaklaşan yatak kapasitesine sahip.