TÜRSAB Asya, “değişim” dedi

TÜRSAB’ta seçim yarışı hızlanıyor. Başaran Ulusoy’a karşı Değişim Hareketi adı altında kampanya yürüten Firuz Bağlıkaya’ya, TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir’den de destek geldi. Ali Bilir, “Meslektaşlarımız değişim istiyor” diyerek, seçim kampanyasında da faal olarak çalışacaklarını bildirdi.

TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir, Kadıköy’de bulunan Double Tree By Hilton’da bir basın toplantısı düzenleyerek, TÜRSAB seçimlerinde Başaran Ulusoy’un karşısında aday olan Değişim Hareketi’nin lideri DETUR CEO’su Firuz Bağlıkaya’yı desteklemeye karar verdiklerini açıkladı.

SEÇİMLERE KATILIMI ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAK

Asya BYK adına bir konuşma yapan Başkan Ali Bilir şunları ifade etti:

“Bölgemizde 649 seyahat acentesi faaliyet gösteriyor. Tabii ki tüm acentelere sorma imkanımız olmadı ama istatiksel olarak ele alacak olursak sorduğumuz 50 acentenin çoğunluğunun değişim istediğini gördük. 23. dönem TÜRSAB Genel Kurulu’nda, geçen dönem aday olan ve bugün “Bize Değişim Gerek” hareketinin öncülüğünü yapan Firuz Bağlıkaya’yı destekleme kararı aldık. Doğru ve sağlıklık bir karar aldığımızı ve kararımızın TÜRSAB için değişimin başlangıcı olacağını düşünüyoruz.

Şahsım olarak ben aktif bir şekilde çalışmaların içinde olacağım. Seçimlere katılımı artırmak için de çaba sarf edeceğim. Yılgınlıktan dolayı ya da değişime inanmayan acenteleri sandığa getirebilirsek değişiminde önünü açmış olacağımıza inanıyorum. Bu nedenle desteğimizi sahaya inerek de göstereceğiz.

Bölgemiz turizm açısından son derece önemli bir bölge. Bölgemizde 649 seyahat acentesi faaliyet gösteriyor. Şu an var olan TÜRSAB yönetimi ile bir sorunumu yok. Onlarda zaten hiçbir zaman bize sorun çıkarmadılar ama mevcut yönetim anlayışının ülke turizminin sorunlarının çözümüne dönük kalıcı çözümler üretilmediği görüşündeyiz.”

ASYA BYK

Yönetim Ofisi Kadıköy’de bulunan, TÜRSAB’ın ilk kurulan Bölgesel Yürütme Kurulu olan Asya Bölgesel Yürütme Kurulu İstanbul Anadolu yakasının tamamını kapsıyor. ASYA BYK’nın bölgesinde 649 seyahat acentesi bulunuyor. Türkiye’nin iç turizminde önemli bir paya sahip olan ETS, ANITUR, SETUR, MSC gibi tur operatörleri de İstanbul Anadolu yakasında yer alıyor.