Bu sonbaharda Avrupa’yı keşfe çıkın

Last Updated on 12 Ekim 2017 by Turizm Günlüğü

Avrupa’yı keşfetmenin en iyi yolu arabayla karış karış gezmek. Üstelik mevsim sonbaharsa bu turların tadına doyum olmaz! Seyahat sitesi momondo.com.tr, Avrupa’da arabayla kat edilecek en güzel rotaları bir araya getirdi.

Yaz bitti, sonbahar geldi. Peki siz tatil planı yaptınız mı? Yapmadıysanız, bizden söylemesi, bu mevsim arabayla yollara düşmek, özellikle de Avrupa ülkelerini gezmek için ideal. Portekiz’in güneşli kıyılarından Drakula’nın diyarı Transilvanya’ya kadar keşfedilecek sayısız yer, kat edilecek birbirinden etkileyici birçok rota var. Seyahat sitesi momondo.com.tr en güzel Avrupa rotalarını sizin için seçti.

Norway – Trollstigen

Troll Rotası olarak da bilinen bu güzel dağ geçidi yolu, Avrupa’nın en muhteşem manzaralarından birini sunuyor. Andalsnes’ten Valldalen’e doğru giderken, dağlardan şelalelere Norveç’in olağanüstü doğasının tadını çıkarabilirsiniz.

Avusturya – Grossglockner Alp Yolu

Avusturya’nın en yüksek doruğu olan Grossglockner’i yakından görmek isterseniz, yemyeşil dağlar ve çayırlar arasındaki, kar ve buzla kaplı zirveler arasında kıvrılan bu Alp rotasını arşınlayabilirsiniz.

Romanya – Transilvanya

Zamanın uğramayı unuttuğu diyar Transilvanya… Bram Stoker’ın Drakula romanıyla akıllara kazınan Transilvanya, doğası ve tarihiyle Romanya’nın en görülesi yörelerinden biri aynı zamanda. Cluj, Brasov, Sibiu ve Timisoara’yı mutlaka görmelisiniz.

Portekiz – Estoril Sahil Yolu

Bu rota, Portekiz’in pek bilinmeyen ama göz kamaştırıcı sahili boyunca, Lizbon’dan başlayıp Sintra’ya uzanıyor. Sintra’daki Ulusal Sarayı gezmek için de bolca vakit ayırın. Muhteşem mimarisi ve tarihiyle Avrupa’nın mutlaka ziyaret gereken yapılarından biri.

İtalya – Dolomitler

İtalya Alpleri’nin kuzeydoğusundaki Dolomitler, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Bu yol, size İtalya’nın bilindik turistik tarafını değil de bambaşka bir yüzünü gösteriyor. Muhteşem bir doğa, köyler ve tabii lezzetli yiyecekler!

Fransa – Fransız Rivierası

Fransa’nın güneyindeki Akdeniz sahil bölgesi, meşhur The Cote d’Azur… İrili ufaklı tatil beldeleri, tarihi yerleşim yerleri ve masmavi deniz… Nice, Eze, Cannes, Antibes ve Monaco’da gezilip keşfedilecek çok şey var!

momondo Türkiye Sözcüsü Serpil Öztürk şöyle diyor: “momondo olarak seyahat tutkunlarına ilham vermek, onlara yeni yerler, farklı kültürler keşfetmenin birçok farklı yolu olduğunu göstermek istiyoruz. Sonbahar da araba ile seyahat etmek için ideal mevsim olduğundan Avrupa’daki en güzel rotalar arasından altı tanesini seçip bir araya getirdik. Yaşlı kıtayı arabayla gezmek isteyen Türk seyahat severler, seyahat planlarını yaparken, uçuşlardan otomobil kiralama ve konaklamaya kadar, tüm ihtiyaçlarını momondo ile karşılayabilirler.”

momondo Hakkında

momondo.com.tr uçak bileti, otel ve kiralık araçlar için en iyi fiyatları bulabileceğiniz ücretsiz, bağımsız ve global bir seyahat arama sitesidir. Bugüne kadar bir çok ödül alan momondo, sektör öncüleri CNN, New York Times, ve Daily Telegraph tarafından tavsiye edilmiştir. Genel müdürlüğü Kopenhag’ta olan momondo 30 ülkede hizmet vermektedir. momondo’nun iPhone ve Android için ücretsiz uygulamaları bulunmaktadır. momondo, Priceline Grup’un KAYAK yan kuruluşunun içerisinde yer alan bağımsız bir markadır.