Kendi hikayenize uzanan bir sergi

Son Güncelleme Tarihi

Nişantaşı ART 212 sergi salonu, Antonio Cosentino’nun küratörlüğünü yaptığı ve İrem Arcasoy’un “Asıl Hikaye Bu Olmalı” adlı resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Serginin açılış daveti 3 Kasım 2017 Cuma günü saat 18.00’de ART212 Sanat Galerisi’nde yapılacak. Sergi 8 Kasım’a kadar Pazar günü hariç, 09.30-18.30 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Sanatçı İrem Arcasoy’un “Asıl Hikaye Bu Olmalı” başlıklı kişisel resim sergisi, 3-8 Kasım tarihleri arasında Nişantaşı ART 212 sergi salonunda sanat tutkunları ile buluşuyor. Resimlerde bulunan figürlerin yüzlerinin net olmaması ile Arcasoy, daha geniş bir hikayenin içinde insanın kendini bulmasını hedefliyor. Sergideki her portre anlamını kendi özerkliği içinde kuruyor, bir araya geldiklerinde ise bütün oluşturuyor.

Serginin küratörlüğünü yapan Antonio Cosentino, İrem Arcasoy’un eserleri için “Her kadraj genel bir bakış açısı altında ele alınmış olsa da portrelerin tekilliği onların özerkliğini yaşamsal kılıyor. Resimlerde bakışlar ve ifadenin oluşumu herkesin kendinden bir enstantane bulabileceği bir yöne doğru hareket ediyor” dedi.