MSC Cruises’dan yeni Doğu Akdeniz programı

Cenevre, İsviçre – 18 Ekim 2017 – Avrupa ve Güney Amerika’nın gemi firması MSC Cruises, 2018 yaz sezonunda MSC Lirica gemisi ile yapacağı yeni Doğu Akdeniz programını açıkladı. Program, ilk defa 06 Nisan 2018’de Venedik’ten başlayacak.

MSC Lirica ile gerçekleşecek 7 gecelik Doğu Akdeniz programları 06 Nisan 2018 tarihinde başlayıp, 26 Ekim 2018 tarihine kadar sürecek.

MSC Cruises CEO’su Gianni Onorato, yaptığı açıklamada “Misafirlerimiz, Akdeniz programlarımıza yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Özellikle de Hırvatistan ve Yunanistan’ı da içeren Doğu Akdeniz rotasına, hızla büyüyerek artan bir talep söz konusu. İşte bu sebepten ötürü sektörün lider şirketi olarak Avrupa’da ve Akdeniz’de MSC Lirica gemimizle daha önce hiç yapılmamış, ilgi çekici bir programa imza atıyoruz. Artık misafirlerimiz için MSC Lirica ile Doğu Akdeniz rotası dahil, Akdeniz genelinde yer alan dört gemimizle yaz döneminde geniş yelpazede seçenekler sunacağız” dedi.

MSC Lirica ile gerçekleşecek olan yeni Doğu Akdeniz programı için gemiye katılım, Avrupa’nın romantik kentlerinden Venedik veya İtalya’nın Bari şehrinden yapılacak. Programın öne çıkan özellikleri ise;

YUNANİSTAN’IN FARKLI YERLERİNE EŞSİZ YOLCULUK 

Bir tam gün boyunca Yunan Adalarından biri olan Mykonos seyahatinde, birbirinden güzel plajlar, seçkin restaurantlar, hareketli caddeler ve bembeyaz mimarisi seyahate keyif katan bir unsur olacak.

Yunan mitolojisinde geçen meşhur Heraklion kalesinin arasından adaya giriş yapılacak. Denizi-plajları, Zeus’un doğduğu Ideon Mağarası ve beyaz dağ manzaraları eşliğinde Girit keşfedilecek.

Tarih boyunca Venedikliler, Fransızlar ve İngilizlerden etkilenmiş olan Corfu’da, yapacağınız gezi esnasında sahil şeritleri, deniz ve sıra dışı mağaraları ile bu seyahatte fark yaratan bir destinasyon.

ETKİLEYİCİ MANZARA DENEYİMİ

Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde 16. yüzyıldan bu yana devasa duvarlarla çevrilmiş eski şehir merkezi ziyaretçilerini bekliyor. son derece etkileyici. Teleferiğe binip, olağanüstü manzaranın tadını çıkarmak ise paha biçilemez bir deneyim.

İTALYA’NIN KEYİF NOKTASI

Adriyatik denizine konumlanmış olan Bari, ilgi çekici bir liman kenti, tarihi-kültürü ve yürüme mesafesindeki altın rengi kum plajları ile seyahatin bir diğer keyif noktası.

MSC Cruises sadece bu program özelinde değil, son program içeriklerinde varılan limanlarda daha fazla zaman geçirebilme adına limanda geçirilen süreleri uzatma çalışmaları yapıyor. Bu program özelinde de Mykonos’da misafirlerine tam günlük bir seyahat deneyimi yaşatacak.