Londra’nın simge binası, Waldorf Astoria ile otele dönüşüyor

Prime Investors Capital Ltd tarafından görevlendirilen Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Londra’nın prestijli binalarının birinde hizmet verecek. Admiralty Arch Waldorf Astoria, London binanın yapısına sadık kalınarak kapılarını 2022 yılında hizmete açacak.

Admiralty Arch Waldorf Astoria, London dünyanın en çok talep gören 26 noktasındaki hizmet veren Waldorf Astonia Hotels & Resorts zincirinin yeni halkası olacak.

Kraliçe Viktorya’nın anısına Kral VII. Edward tarafından yaptırılan Admiralty Arch, hem The Mall’un hem de Buckingham Sarayı’nın ana cephesinin tasarlanmasında görev alan Sir Aston Webb’in imzasını taşıyor.

Bugüne dek Kraliyet Donanması’nın önde gelen isimlerine ev sahipliği yapan bina, bir dönem kabine ofisi olarak da hizmet verdi ve savaş döneminde çeşitli istihbarat faaliyetlerine sahne oldu. Prime Investors Capital Ltd, 2015 yılında dünyanın dört bir yanından gelen 28 kurumsal teklif sahibini geride bırakarak mülkün 250 yıllık kira hakkını elde etti.

“EN ÖNEMLİ KARAR KİMİNLE ORTAK OLACAĞIMIZDI”

Prime Investors Capital Ltd CEO’su Rafael Serrano, konuyla ilgili şöyle konuştu: “2015 yılında Admiralty Arch’ı İngiltere hükümetinden satın aldığımızda, yalnızca binanın geleceğini değil Londra’nın kalbi sayılan bu noktanın genel profilini de etkileyecek bir karar verdik. Bu özel binanın ruhunu anlayabilecek bilgiye ve deneyime sahip uzmanlardan oluşan bir ekip kurduk. Ardından Admiralty Arch’ı sıra dışı bir otel, rezidans ve üyelere özel kulübe dönüştürmek için detaylı bir plan hazırladık. Bu kapsamda verdiğimiz en önemli kararlardan biri de, otelin yönetimi ve işletilmesi için kiminle ortaklık kuracağımızdı. Sektörün zirvesinde yer alan 12 lüks otel markasıyla yürüttüğümüz görüşmelerin ardından Admiralty Arch Waldorf Astoria projesini hayata geçirme kararı aldığımızı duyurmaktan mutluyuz.”

“ORTAK HEDEFİMİZ, MÜKEMMEL BİR KONUKSEVERLİK HİZMETİ SUNMAK”

Prime Investors Capital Ltd yönetimi ile Waldorf Astoria’nın pek çok ortak noktaya sahip olduğunu söyleyen Serrano, “Örneğin her iki taraf da bu seçkin binanın mirasını korumak ve geleceğe taşımak konusunda hemfikir. Paylaştığımız ortak hedef ise projenin tamamlanmasının ardından hem Londra’dan hem de dünyanın diğer noktalarından gelecek konuklara mükemmel bir konukseverlik sunmak. Admiralty Arch’a sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Waldorf Astoria ile birlikte simgesel öneme sahip bu binanın değerini koruyacak ve güvenli ellerde geleceğe taşınmasını sağlayacağız” dedi.

“BU PROJELERE NADİR RASTLIYORUZ”

Hilton Başkanı ve CEO’su Christopher J. Nassetta ise şöyle konuştu: “Bu anlaşma, Waldorf Astoria’nın benzersiz zarafetini, Londra’nın tarihi değere sahip bu abidevi binasıyla buluşturacak. Bu çaptaki projelere sektörde nadiren şahitlik ediyoruz. Admiralty Arch Waldorf Astoria, kapılarını açacağı günden itibaren tüm konuklarına unutulmaz bir konaklama deneyimi sunacak.”

Waldorf Astoria markası, tarihi binaları koruma ve değerlendirme konusunda güçlü bir mirasa sahip olduğunu belirten Nassetta, “An itibariyle art deco mimari niteliklerini gelecek nesillerine aktarabilmesi için kapsamlı bir şekilde renove edilen New York’taki otelimiz bunun başlıca örnekleri arasında. Lüks ile eş anlamlı hale gelen ikonik Waldorf Astoria markamızı Londra’yla buluşturmak amacıyla Prime Investors Capital Ltd’le yaptığımız işbirliğinden gurur duyuyoruz” dedi.

GENİŞ İMKANLAR SUNACAK

Admiralty Arch Waldorf Astoria, 96 lüks ve geniş odaya ve dünya standartlarında üç restorana ev sahipliği yapacak. Londra manzarasını izleme imkanı sunan bir rooftop bara da sahip olması plananan otelde aynı zamanda özel toplantı ve etkinlik alanları ile gelişmiş imkanlar sunan bir spa da yer alacak. Diğer yandan Admiralty Arch içerisinde otelin yanı sıra lüks bir özel rezidans alanı, üyelere özel bir kulüp ve farklı yeme içme alanları da yer alacak.

LONDRA’DA BÜYÜK ETKİ YARATACAK

Westminster Şehir Konseyi Başkan Vekili ve Ticaret, Kültür ve Tarihi Miras kurulu üyesi Robert Davis MBE DL, “Prime Investors Capital ile birlikte, önce Knightsbrigde’deki Bulgari otelin yaratılması sürecinde, ardındansa Admiralty Arch’ın lüks bir otele dönüştürülmesini hedefleyen restorasyon projesi üzerinde çalıştık. Londra’nın merkezinde büyük bir etki yaratacak bu proje, The Mall ile Trafalgar Meydanı çevresinde özel bir konuma sahip ikonik binanın halka açılmasına da vesile olacak” dedi.

Davis konuşmasının devamında “Prime Investors Capital’in farklı alanlarda uzman kişileri bir araya getirerek oluşturduğu ekip, bu projenin büyük bir başarıya ulaşacağını şimdiden gösteriyor. Turizm ve seyahat konularının ülkemiz için son derece önemli olduğu bu dönemde, otelin hem Westminster bölgesine hem de Londra’nın geneline önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

1910 yılında kapılarını açan Admiralty Arch binası, bir dönem ofisi bina içerisinde yer alan Sir Winston Churchill’den James Bond romanlarının yazarı Ian Flaming’e kadar tarihi öneme sahip pek çok ismi ağırladı.