Sağlık turizmi için gelenlerin tercihi Residence’lar!

Avrupa Residence Suites Genel Müdürü Ercan Yılmaz

Uzun dönemli sağlık tedavileri için ülkemize gelen sağlık turistleri, residence’larda konaklamayı tercih ediyor. Avrupa Residence Suites Genel Müdürü Ercan Yılmaz,  “Sağlık turistleri ev konforu arıyor” dedi.

Bulgaristan, Gürcistan, Irak gibi bulunduğumuz coğrafyadaki ülkelerden gelenlerin yaklaşık yüzde 50’sini sağlık turistlerinin oluşturduğunu belirten Yılmaz, Ortadoğu pazarında güçlü olduklarını söyledi.

Bölgelerindeki birçok hastane ile anlaşmaları olduğunu kaydeden Avrupa Residence Suites Genel Müdürü Ercan Yılmaz “Onkoloji, ortopedi gibi, 2 ay ve üzeri süren uzun soluklu tedaviler için gelenler, ev konforu yaşatması nedeniyle residence’ları tercih ediyor. Bir otel odasından daha büyük metrekaresi olan, içinde mutfağı dahil imkanları bulunan residence’lar, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 gibi farklı daire alternatifleri sunmasıyla da, refakatçisiyle gelen hastaların, tedavileri boyunca kendilerine ait bir odada dinlenebilmesine imkan sağlıyor” dedi.

“ORTADOĞU’DAN YOĞUN TALEP GÖRÜYORUZ”

2012 yılında faaliyete giren TEM Avrupa Konutları bitişiğindeki Avrupa Residence Suites’in özelliklerinden bahseden Yılmaz, konuşmasının devamında “147 adet dairenin bulunduğu tesisimiz, ağırlıklı olarak 85 m kare ve 120 m kare tam donanımlı dairelerden oluşuyor. Ayrıca, 270 m kare teraslı dubleks ve 250 m kare seyir teraslı 360 derece manzarası olan dairelerimiz de mevcut. Oda sayısı yüksek olan dairelerimizde, 10-13 kişiye kadar konaklama olduğundan, özellikle Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğulu turistler tarafından yoğun talep görüyoruz. Misafirlerimiz, yemeklerini kendileri pişirebileceği gibi tesisin dışındaki restoranlardan da sipariş verebiliyor. Residence olarak aynı zamanda, bir otelin sunduğu, resepsiyon, güvenlik, temizlik, kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness salonu gibi hizmetleri biz de veriyoruz” diye konuştu.

2018’DEKİ HEDEFİMİZ YÜZDE 75 DOLULUK

Gelecek yılın hedeflerine değinen Ercan Yılmaz, “Bu yılı, yüzde 65’in üzerinde doluluk ortalamasıyla kapatacağız. 2018 yılı hedefimiz, yüzde 75 doluluk oranlarına ulaşmaktır. Önümüzdeki yıl, uzun süreli sağlık ve iş turizmi için gelen misafirlerimizin yanı sıra, Ortadoğu ülkelerinden gelen turistleri ağırlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.