Türkiye yeni nesil girişimcisini seçiyor

Girişimlerin dünyaya açılması için yapılan ve en prestijli yarışmalardan biri olan Beta Pitch, Türkiye’de ilk kez düzenleniyor. 2 Kasım yapılacak olan Beta Pitch İstanbul yarışmasında Türkiye’yi temsilen bir startup belirlenecek.

İnternet tabanlı teknoloji şirketleri (startup) her geçen gün sayılarını artırıyor. Dünyada milyar dolarlarca fiyata alıcı bulan yeni nesil girişimcilerin kurduğu startup’lar Türkiye’de de yavaş yavaş vitrine çıkmaya başlıyor.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK STARTUP FİNALDE BİRİNCİLERLE YARIŞACAK

2009 yılından bu yana dünyanın 10 ülkesinde her yıl düzenli olarak yapılan Beta Pitch startup yarışması bu yıl İstanbul’da Betahaus ve Workinton tarafından gerçekleştiriliyor. 2 Kasım Perşembe günü Workinton Levent şubesinde yapılacak Beta Pitch İstanbul yarışmasında Türkiye’yi temsilen bir startup belirlenecek. Almanya’nın başkenti Berlin’de 7 Aralık tarihinde yapılacak Beta Pitch Global Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek startup, 10 ülkenin birincisi ile yarışacak.

Girişimci ve startup’ların doğal yaşama alanı haline gelen Workinton’un düzenlediği Beta Pitch İstanbul’da jüri olarak şu isimler görev alacak:

Technolera – Partner – Altan Atabarut
Endeavor Kurucu Ortağı Didem Altop
BIC Melek Yatırımcısı Joachim Behrendt
Workinton CEO’su Pınar Massena
Mentoro Platform ve Kurucu Ortağı Şahin Tulga
360+ Ortağı ve Blippar Türkiye Başkanı Zehra Öney