Hollanda’yı Wilco Van Herpen ile keşfedin

Wilco Van Herpen

Tatilbudur.com, ‘Ünlü Rehberim’ uygulamasıyla yeni rotalara ayrıcalıklı turlar düzenlemeye devam ederken belgesel ve gezi programları yapan Wilco Van Herpen ile birlikte seyahat etme fırsatı sunuyor.

14-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Hollanda Turu 849 Euro’dan başlayan fiyatlarla seyahat severlere keyifli dakikalar yaşatacak.

Türk seyircisiyle samimi bir bağ kuran ve birlikte gezi imkanı sunan Wilco Van Herpen ile Hollanda’nın tarihi güzelliklerinin keşfedileceği seyahatin ilk durağı Amsterdam olacak. Aynı zamanda Kuzey’in Venedik’i olarak adlandırılan Amsterdam da 12. yüzyılda balıkçı köyü olarak kurulan deniz seviyesinin altındaki bu ilginç şehirle tanışmanın ilk adımı Dam Meydanı olacak. Sokak sanatçılarının ve renk renk bisikletlerin şenlendirdiği meydanda tarih ve mimarinin muhteşem birlikteliği güzel anlar yaşatacak.

HOLLANDA’NIN ÖZGÜN YERLERİNE YOLCULUK

17. yüzyıldan kalma yapıları ve kültürel zenginliğin dikkat çektiği Amsterdam’da film platosunu anımsatan mekânlara sıkça rastlamak mümkün. Su kanalları, köprüler, yüzen evler ve eğik binalar şehri benzersiz ve ilginç kılan yapılar arasında. Amsterdam klasiği olan Çiçek Pazarı ve kent pazarları ise keyifli bir alışveriş rotası olarak seyahat severlerin karşısına çıkacak. Rembrant Müzesi, Kraliyet Sarayı ve Van Gogh Müzesi ise ayrıca vakit ayrılması gereken yerlerin başında geliyor.

Amsterdam’dan sonraki durak; yedi saatlik Grand Holland turunda ülkenin yönetildiği şehir Den Haag ve Avrupa’nın en büyük limanına ev sahipliği yapan Rotterdam şehirleri keşfedilecek. Parlamento Sarayı, kralın çalışma sarayı ve Scheveningen Sahili özellikle görülmeye değer destinasyonlar arasında olacak.

Turun devamında ise Hollanda’nın sahil kasabaları Marken ve Volendam’da lokal restoranlarda deniz ürünlerini tadıp, geleneksel tahta ayakkabıların yapımını ve peynir fabrikasında Gouda peynirinin geleneksel üretim süreçlerini görmek mümkün.