TÜRSAB’a haciz iddiası!

TÜRSAB Genel Merkezi

Seçim heyecanının yaşandığı kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne haciz geldiği iddia edildi.

Özel bir bankanın TÜRSAB Seyahat Acentaları Hizmetleri Limited Şirketi’ne, 3 milyon 567 bin TL tutarındaki alacak nedeniyle İstanbul 14’üncü İcra Müdürlüğü aracılığıyla haciz işlemi başlattığı basında yer alırken, iddiaya TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün’den cevap geldi.

HACİZ AYNI GÜN GERİ ÇEKİLDİ

Çetin Gürcün, Turizm Günlüğü’ne yaptığı açıklamada sözkonusu olayın 18 Ekim 2017 tarihinde yaşandığını bildirerek, bankanın üzerinde görüşülen bir konu ile ilgili işlem başlattığını ancak aynı gün kararı kaldırttığını söyledi. Gürcün, “Herhangi bir haciz işlemi yapılmış değil. Sadece bankanın kendi içindeki aksaklık nedeniyle başlatılmış bir işlemdir ve aynı gün de durdurulmuştur” dedi. Basına yansıyan bu konuyla ilgili TÜRSAB yönetimi olarak resmi bir açıklama yapma gereği duymadıklarını belirten Gürcün, yine de durum değerlendirmesi yaptıklarını, ‘gerekli görürlerse’ açıklama yapacaklarını kaydetti.

Online gazetelerde ‘TÜRSAB’a haciz şoku’ başlığıyla yayınlanan haberde TÜRSAB Seyahat Acentaları Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti ve şirket adına TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy adına yapılan icra işlemine ek olarak TÜRSAB ve Ulusoy’un mal varlıklarıyla ilgili İstanbul 16’ncı Asliye Ticaret Mahkemesi’nce ihtiyati haciz kararı verildiği de öne sürülüyor.

Doğan Haber Ajansı kaynağıyla geçen haberde, bankanın 3 milyon 567 bin 517 TL’lik alacağına karşı mahkeme yoluyla aldırdığı ihtiyati haciz kararının, Kültür ve Turizm Bakanlığı dahil üçüncü kişileri de kapsadığı ifade ediliyor. TÜRSAB’a yönelik 3,5 milyonu aşan borç nedeniyle başlatılan haciz işlemi ve ihtiyati haciz kararıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da bilgilendirildiği kaydedilirken, haciz işlemiyle ilgili alacaklı banka ile TÜRSAB arasındaki görüşmelerin devam ettiği belirtiliyor.