Emirates ve Flydubai’den yeni ortaklık

Emirates ve flydubai, yolcularının tek bir bilet ile uçabileceği iş ortaklığına imza attılar. Yeni ortaklık anlaşmasında Zanzibar, Katmandu ve Klimanjaro gibi rağbet gören güzergâhlar yer alacak.

2022 itibariyle ortak ağlarının 240 güzergâha ulaşmasını bekleyen havayolları anlaşmalarını geliştirerek 16 yeni destinasyonu daha güzergahlarına eklediler.

Yolculardan gelen olumlu geri bildirimlerin kendilerini mutlu ettiğini belirten Emirates Başkanı Sir Tim Clark konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Operasyonun ilk haftasında, beklentilerimizin üzerinde, yaklaşık 14 bin sektör biletlemesi oldu. Avrupa ve Birleşik Devletler’den Doğu Asya güzergâhlarına çok yoğun bir talep olduğuna şahit olduk. Bu iş ortaklığı her iki havayolu için de ağlarının gücünü birleştirmek, yolculara seyahatlerini planlarken daha fazla seçenek ve esneklik vermek için eşsiz bir fırsat. Dünyanın en rahat ve uygun bir şekilde keşfedilmesini mümkün kılmak istiyoruz” dedi.

Flydubai CEO’su Ghaith Al Ghaith ise “Dubai’nin uluslararası uçuş merkezinin faydaları, dünyayı keşfetmek isteyen yolcular tarafından, hali hazırda ilgilerini de göstermiş oldukları üzere, çoktan fark edildi. Bu ortaklık ile yolcular 16 yeni güzergâhı, her iki havayolunun kendine özel hizmetlerinden faydalanarak keşfedebilecek” dedi.

Yeni ortak uçuş güzergâhları:

Bratislava (Slovakya)
Chittagong (Bangladeş)
Cibuti (Cibuti)
Duşanbe (Tacikistan)
Hargeisa (Somali)
İstanbul – Sabiha Gökçen (Türkiye)
Katmandu (Nepal)
Klimanjaro (Tanzanya)
Mattala Rajapaksa (Sri Lanka)
Makhachkala (Rusya)
Podgorica (Karadağ)
Sylhet (Bangladeş)
Ufa (Rusya)
Voronezh (Russia)
Erivan (Ermenistan)
Zanzibar (Tanzanya)

Dubai’nin ultra modern merkezinden olan bağlantı, yolculara kesintisiz bir aktarma deneyimi sunarken Terminal 3’ten kalkan Emirates ve Terminal 2’den kalkan flydubai arasındaki bağlantı zamanı 120 dakika ile minimuma inecek.

DAHA FAZLA AVANTAJ

Emirates Skywards üyeleri, hâlihazırdaki Skywards mil programına ek olarak ortak uçuşlarda Skywards Mil’i ve Skywards Tier Mil’i ( Statü Mil’i) kazanabilecek.

Emirates yolcuları, flydubai uçuşlarındaki ücretsiz yemekten Business ve Economy Class’larda bagaj hakkından da yararlanabilecekler.

Emirates’in ücretsiz bagaj hakkına ek olarak Skywards Premium üyeleri; flydubai tarafından yürütülen ortak uçuşlarda ekstra 20 kilogram (Platinium üyeler), 16 kilogram (Gold üyeler) ve 12 kilogram (Silver üyeler) bagaj hakkından faydalanabilecek.

Ortak uçuşlarda seyahat eden Skywards Silver, Gold ve Platinium üyeleri flydubai’nin check-in bankolarına erişim sağlayarak öncelik elde edebilecek.

İlerleyen zamanlarda, her iki havayolunun sık uçan ve sadakat programı yolcularına daha fazla özel avantajlar duyurulacak.