Kıbrıslı turizmciler 2018 için WTM’den umutlu döndü

Dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini ağırlayan World Travel Market (WTM) Londra fuarı turizm sektörünün 2018’deki planları için önemli bir buluşma noktası oldu.

Bu yıl 38’incisi düzenlenen WTM fuarına 4 bin 600 kurum ve kuruluş katılım gösterirken “Kıbrıs Evi” standı ile Kıbrıs’da organizasyonda yerini aldı.

51 bin turizm profesyonelin ilgi gösterdiği fuar 06-08 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Yaklaşık 2,8 milyar sterlin iş hacminin olduğu ve 5 binin üzerinde destinasyonun tanıtıldığı fuara ülkemizden Turizm ve Çevre Bakanlığı “North Cyprus” markası adı altında geçtiğimiz yıl yenilenen ve bu yıl da devam eden “Kıbrıs Evi” standı ile katıldı.

WTM’de, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RESBİR), Sağlık Turizmi, Karpaz Eko Turizmi, Pegasus Hava Yolları, Cyprus XP, ile İngiltere’de Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan İngiliz tur operatörleri boy gösterdi.

Üç gün süren fuarda havacılık, oteller, spor, turizm gibi tüm sektörleri kapsayan 80’i aşkın konferans düzenlendi. 18 binden fazla kişinin katıldığı fuarda Avrupa 24 bin 325 ziyaretçi ile ilk sırada yerini aldı. Amerika 16 bin 267 ile ikinci, Birleşik Krallık ve İrlanda 14 bin 292 ile üçüncü, Asya 9 bin 543 ile dördüncü, Orta Doğu 7 bin 375 ile beşinci, Afrika ise 6 bin 484 ile altıncı sırada yer aldı.

KAYNAK: Kıbrıs Gazetesi