TravelShop’tan Kıbrıs’ta büyük B2B etkinliği

WorkShop TravelShop B2B Event’in Kıbrıs’taki etkinliğinde bin 50 görüşme yapılırken, uluslarası iş bağlantıları için önemli adımlar atıldı. Yeni hedef, daha büyük bir etkinlik düzenlemek.

TravelShop Turkey, son etkinliğini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) gerçekleştirdi. Kaya Artemis Hotel’de yapılan etkinliğe 22 ayrı ülkeden yaklaşık 60 yabancı tur operatörü ve Türkiye’den ve KKTC’den 30’un üzerinde turizm firması ile Kuzey Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acentaları Birliği (KITSAB) üyeleri katıldı.

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender

WorkShop TravelShop B2B Event adı altında gerçekleştirilen organizasyonun çok başarılı geçtiğini söyleyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, KKTC’de ilk kez bu kadar büyük ve geniş kapsamlı uluslararası bir etkinlik yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

BİN 50 GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ

WorkShop TravelShop B2B Event, 14 Kasım’da KITSAB Başkanı ve All Year Cyprus Travel Genel Müdürü Erkan Kilim, Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanlığı Müstaşarı Yrd. Doç. Dr. İsmet Esenyel ve Kaya Artemis Hotel Genel Müdürü Mehmet Aydın’ın katıldığı açılış töreniyle başladı. Törenin ardından görüşmelere geçildi. TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, gün boyunca bin 50 B2B görüşme gerçekleştiğini kaydetti. Kalender, aralarında Hindistan’ın en güçlü düğün firmalarının da yer aldığı, dünyanın her bir noktasında kültür, dinlenme, golf, din, sağlık, kongre ve MICE turları düzenleyen tur operatörlerinin katıldığı etkinlikte KKTC’nin yoğun ilgi gördüğünü ifade etti.

KKTC TURİZM HACMİ BÜYÜYECEK

Akşam gala yemeği ile devam eden etkinliğin amacının KKTC’nin dünya turizim camiasında hak ettiği değeri kazandırmak olduğunu kaydeden Murtaza Kalender, “Dünya turizm platformlarında hızla yayılan yeni bir trend olan, etkinliğe gelmeden önce katılımcı ile görüşüp ön bilgi alınabilen B2B görüşmeler, vakti verimli ve doğru kullanmayı sağlayan sistematik, hızlı ve anlaşılır ve hedef öncelikli bir sistem. Bu sistemi KKTC’ye getirerek turizm sektörünü daha da iyi bir noktaya taşımayı amaçladık” dedi.

SIRADA KKTC FAM TRIP VAR

Organizasyona 22 ayrı ülkeden yaklaşık 60 yabancı tur operatörü ve Türkiye’den ve Kuzey Kıbrıs’tan 30’un üzerinde turizm firması ile KITSAB üyelerinin katıldığını söyleyen Kalender, önümüzdeki dönemde KKTC’deki turizmciler ile işbirliğinin devam edeceğini, dünyanın en seçkin MICE, Incentive, Wedding, Kültür, Golf, Din ve Sağlık turları düzenleyen en az 50 ayrı ülkeden 200 yabancı tur operatörünü getirip, KITSAB ve KITOB üyeleri ile biraraya getirerek işbirliği fırsatları yaratmaya çalışacaklarını belirtti. Kalender, ayrıca bir de KKTC fam trip organize ederek tanıtıma da katkıda bulunacaklarını açıkladı.

Cyprus WorkShop Yönetim

KKTC’de böyle geniş kapsamlı uluslararası çapta büyük bir etkinlik yapmanın gururu ve onuru içerisinde olduklarını vurgulayan Kalender, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu etkinliğin gerçekleşmesinde özveri ile çalışan ekibime ve bizleri yalnız bırakmayıp, KKTC’ye gelen tüm melektaşlarıma, KKTC Turizm Müsteşarımız Dç. Dr. İsmet Esenyel’e, All Cyprus Travel Genel Müdürü ve KITSAB Başkanı Erkan Kilim’e ve Kaya Artemis Hotel Genel Müdürü Mehmet Aydın’a sonsuz teşekkür ederim. Katılımcılar Kuzey Eğitim turundan sonra Türkiye’ye gelerek İstanbul, Bursa, Kuşadası, Efes, Pamukkale, Konya, Kapadokya ve Ankara gibi 8 ayrı turizm bölgesinde eğitim turlarına katılacak.”