Jolly Tur’un hedefi yeni yılda yüzde 50 büyüme

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Figen Erkan

Jolly Tur, 2017’yi yüzde 45’lik büyümeyle kapatmaya hazırlanırken 2018 için yeni büyüme hedefini yüzde 50 olarak açıkladı. Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Son iki sene içerisinde Türk misafire ihtiyaç duyulduğu ortaya çıktı. Can simidi konumuna gelen iç pazarda fiyat artışları ancak yüzde 8-10 civarında gerçekleşecek” dedi.

2017’yi hedeflerin aşıldığı bir yıl olarak kapatmaya hazırlanan Jolly Tur, 2018’de Türkiye turizmine yeni bir soluk getirecek iddialı yatırımlar ve hedeflerle giriyor. 1 Ocak 2018 itibariyle uçak bileti, otel rezervasyonu, yurtiçi ve yurtdışı turlar olmak üzere pek çok işlem, Jolly Tur’un yeni sistemi üzerinden yapılabilecek.

Bugün itibariyle yüzde 50’ye varan indirimlerle erken rezervasyon kampanyasını da başlatan Jolly Tur, 2017’de yüzde 45’lik büyüme hacmine ulaşırken, 2018 için hedef büyümeyi yüzde 50 olarak belirledi.

Jolly Tur’un erken rezervasyon için start verdiği, yenilikçi projelerini ve yeni hedeflerini paylaştığı basın toplantısı Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Figen Erkan ile tüm departman müdürlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 2018 erken rezervasyon dönemini bugün, yüzde 50’ye varan indirimlerle başlattıklarını belirterek, turizm için zorlu bir dönem olarak geçen 2017’yi sektörün de üzerinde büyüme oranıyla kapattıklarını açıkladı.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar
YÜZDE 5-10 ZAMLI FİYAT

Jolly Tur’un, her yıl otellerle yaptığı kontratları Ekim ayının sonunda tamamladığını, 2018 için de imzaların yüzde 99’unun atıldığını kaydeden Mete Vardar, fiyatlarda bu yıl yüzde 8-10 arasında artışın söz konusu olduğunu kaydetti. Vardar, “Erken rezervasyon her sene fiyat avantajı gibi görülürdü ama bu sene ayrıca yer sorunu açısından da öne çıkacak. Misafirlerimize, en geç Ocak-Şubat ayına kadar planlamalarını yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu sene her kampanya arasında fiyatlar yüzde 5 artacak” diye konuştu.

GLOBAL ŞİRKET OLMA YOLUNDA KRİTİK ADIM

1 Ocak 2018 itibariyle hayata geçirecekleri teknoloji yatırımıyla 31 yıllık planları dahilinde global bir turizm şirketi olma yolunda büyük adım attıklarını da vurgulayan Mete Vardar, sadece Jolly için değil, Türk turizmi için de yeni bir güzergâh yaratan bu yatırımla iddialarını dünya çapına taşıyacaklarını vurguladı.

Bu yatırım için her biri kendi alanının en iyi uzmanlarından oluşan 50 kişilik ekibin dört yıl boyunca çalıştığını söyleyen Mete Vardar, “Bu yoğun çalışmanın ve yatırımın sonucunda Türkiye’ye ve Türkiye turizmine yeni ufuklar açacak bir teknoloji platformu kazandırdık’’ dedi. Yatırımlarının teknolojiyle sınırlı olmadığının altını çizen Mete Vardar, farklılaşan beklentiler doğrultusunda pek çok özel turu programa aldıklarını ifade ederek, Jolly Tur’un yeni döneminde çok daha eğlenceli ve aktif olacağını kaydetti.

YÜZDE 45’LİK BÜYÜMEDE MİSAFİR MEMNUNİYETİ ÖNEMLİYDİ

Öncelikle 2017 performanslarının altını çizen Mete Vardar, ulaştıkları yüzde 45’lik büyüme hacimlerinde 31 yıldır hiç ödün vermedikleri misafir memnuniyeti ve bu doğrultudaki yatırımları en önemli unsur olarak gösterdi. Mete Vardar, 2017 gibi kritik bir yılda misafir memnuniyeti için çok daha etkili adımlar attıklarını belirtti.

 

400 BİNDEN FAZLA OTEL SİSTEME DAHİL

1 Ocak 2018 itibariyle uçak bileti, otel rezervasyonu, yurtiçi ve yurtdışı turlar olmak üzere pek çok işlemin Jolly Tur’un yeni sistemi üzerinden yapılabileceğini açıklayan Mert Vardar, yeni teknoloji altyapılarının yurt dışında 400 binden fazla otelin sisteme dahil olacağını ve rezervasyonların yapılabileceğini söyledi.

TÜM ÜRÜNLER TEK BİR PLATFORMDA

Dünyadan ve Türkiye’den butik oteller, şehir otelleri ve daha pek çok kategorideki otel bu sistem üzerinden kullanıcılara açılacağını ifade eden Vardar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geliştirdiğimiz bu sistem dahilinde yeni bir uçak bileti sistemini de devreye aldık. Bütün ürünler dinamik paket mantığıyla satılabilecek. Seyahate dair tüm ürünler tek bir platformda toplanacak. Kullanıcı dostu arayüzlerle hem partner acentalarımız hem de jollytur.com’daki son kullanıcımız rahatlıkla ürünlere ulaşabilecek. Kullanılan bulut teknolojisi sayesinde platform Türkiye dışında da satış noktalarına açılabilecek.”

Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Figen Erkan
“YENİ İŞ KOLLARINDA 5 KAT BÜYÜME HEDEFLİYORUZ”

Büyümenin mevcut iş kolları ve teknolojinin getirdiği yeni iş alanları olmak üzere iki ana koldan kurgulandığını belirten Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Figen Erkan, “2018 için mevcut iş kollarımızda yüzde 35’lik büyüme öngörüyoruz. Teknolojinin getirdiği yeni iş alanlarında ise beş katlık bir büyüme hedefliyoruz. Sonuç olarak her iki alanın etkisiyle genel büyüme oranımız yüzde 50’ye erişecek” dedi.

YENİ DESTİNASYONLARA UÇAK TURLARI

Diğer yandan, departman bazındaki 2017 büyümelerine işaret eden Figen Erkan, yurtiçi otellerde yüzde 40, yurtdışı turlarda yüzde 32, kültür turlarında yüzde 54, Kıbrıs otellerinde yüzde 41’lik büyüme oranlarına ulaştıklarını söyledi.

2017’de pek çok alanda geliştirmeler yaptıklarına dikkat çeken Figen Erkan, bunlardan biri olarak İzmir Havalimanı’nda Gaziantep, Adana, Mersin, Nevşehir, Kayseri, Samsun, Trabzon, Kıbrıs, İzmir, Ankara ve İstanbul kültürünün birleştirmelerini gösterdi. Erkan, ayrıca Çukurova ve Karadeniz bölgeleri için başlattıkları uçaklı turları da bir başka geliştirme olarak ifade etti.

Jolly Tur Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu
YENİ GASTRONOMİ TURLARI

Jolly Tur Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu, farklılaşan beklentiler doğrultusunda geliştirdikleri turların büyümeye yapacağı katkının altını çizdi. Uzun yıllardır yeni lezzetler ve yeni şehirlerle geliştirdikleri “gastronomi turları”nı bunlardan biri olarak gösteren Yasemin Develioğlu, şu anda Antakya, Adana, Gaziantep, Mardin ve Urfa için gastronomi turları düzenlediklerini anımsatarak, bunlara ilave olarak “Karadeniz Gastronomi Turları” ve Türkiye’de bir ilk olarak “Göç Yemekleri Turları” ile “Safran Çiçeği Festivali Turu”nu geliştirdiklerini açıkladı.