Obilet, en hızlı büyüyen teknolojik şirketler arasında

obilet.com kurucularından Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak

Deloitte, Türkiye’nin teknoloji alanındaki en hızlı büyüyen ilk 50 firmasını açıkladığı “Teknoloji Fast 50” listesinde obilet.com, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji odaklı turizm şirketi oldu.

Aslanoba Capital ve Earlybird Venture Capital şirketlerinden aldığı yatırımlarla sekiz haneli değerlemelere ulaşan obilet.com, listede yüzde 1041’lik büyüme ile 8’inci sırada yer aldı.

2012 Nisan ayında, Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından Türkiye’nin en büyük otobüs firmalarını tek bir online platformda bir araya getirme fikriyle yola çıkan obilet.com, geçtiğimiz yıl 2,4 milyon bilet satışı yapmıştı. Portfolyosuna uçak biletini de ekleyen obilet.com, yatırım almaya ve hedeflerini büyütmeye devam ediyor.

HEDEFİMİZ 10 MİLYON BİLET SATIŞINA ULAŞMAK

obilet.com kurucularından Ali Yılmaz konuyla ilgili olarak “obilet.com olarak yolculuğumuzun beşinci yılında Deloitte’un açıkladığı sonuçlara göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknolojik şirketleri arasında ilk 10’da yer almaktan gurur duyuyoruz. Teknolojik alt yapımız ve genç ekibimiz sayesinde Türkiye’nin 81 ilindeki kullanıcıya ulaşarak bu yılı 3,5 milyondan fazla bilet satışı gerçekleştirerek tamamlamayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda ise hedefimiz yeni yatırımlar yaparak hizmet alanımızı genişletmek ve 10 milyon bilet satışına ulaşmak” dedi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Şirket kurucularından Yiğit Gürocak ise “Bu noktaya gelmemizde büyük emekleri olan ekibimize, yatırımcılarımıza ve en önemlisi müşterilerimize teşekkür ederim” yorumunu yaptı.