Skalite Ödülleri “Her Şeye Rağmen” sahiplerini buldu

Skal International İstanbul Kulübü’nün bu sene 20’incisini düzenlediği 2017 Skalite Ödülleri sahiplerini buldu.

27 Kasım Pazartesi günü Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de yapılan törende turizm sektörünün otel, acente, havayolu, kongre merkezi profesyonellerini tek bir çatı altında topladı.

Skal International İstanbul Kulübü’nün düzenlediği bu özel geceye Skal İstanbul Kulübü üyeleri, Skal Türkiye Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri, Skal Türkiye Bölge Başkanları, Geçmiş Dönem Dünya Başkanları Salih Çene ve Hülya Aslantaş, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, TUMAF Başkanı Yalçın Manav, TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Mersin Sanayi ve Ticaret odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Asut ve turizm sektörü kanaat önderleri katıldı.

OYLAMALAR CANLI OLARAK YAPILDI

Bu sene ‘Her Şeye Rağmen’ olarak belirlenen Skalite kriterlerine uygun olan kurum ve kişiler kendilerini aday gösterirken Skal üyelerinin de bu kriterlere uygun aday belirlemeleri istendi.

İstanbul Skal Kulübü Yönetim Kurulu ve Skal İstanbul Kulübü geçmiş dönem Başkanlarından oluşan jüri tarafından gerçekleşen ön elemeden sonra, finale kalan adayların oylaması Skal üyeleri tarafından Skalite 2017 gecesinde canlı olarak yapıldı.

SANAT GÖSTERİLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Nebil Birgi’nin sunuculuğunu, Murat Ali Aydın’ın sanat yönetmenliğini, KM Events Kurucu Başkanı Meltem Tepeler’in organizasyonunu yaptığı geceye işitme engelliler dans ve ritm atölyesi projeleri gerçekleştiren So Türkiye, Özel Olimpiyatlar organizasyonu ayrıca Samsun’da yapılan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılışında da sahne alan Deaf Dance Academy küçük bir bale ve ritim gösterisi ile yer aldı. Geceye Deaf Dance Academy’nin Kurucusu ve Sanat Yönetmeni Salim Sinar da katıldı.

JUKEBOX ORKESTRA’SINDAN CANLI PERFORMANS

Bu yıl ilk defa interaktif olarak gerçekleşen ödül töreni sırasında sahne alan ‘Türkiye’nin ilk Dans Eden Orkestrası’ Jukebox Orkestra da yine seyircilerin keypadlerle seçtiği şarkıları canlı olarak seslendirdi.

SPONSORLARDAN DESTEK

Bu yılki 2017 Skalite Ödüllerinin Platin Sponsoru MNG Airlines, Altın Sponsorları ise Çelebi Hava Servisi A.Ş. ve Diversey olurken, Hizmet Sponsorları ise Bersay İletişim Grubu, Wyndham Grand İstanbul Levent, KM Events, Murat Ali Aydın, SparklebyMarche, İltek İletişim Tanıtım Hizmetleri A.Ş., Staras Teknik ve Görüntü Sistemi, Es Müzik, Çizgi Medya, IDA Consulting ve Pamukkale Şarapları olarak yer aldı.

İŞTE ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ:

Skalite 2017 Skal İstanbul Kulübü Özel Ödülü Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Turkey Home Projesine verildi. Ödül Turkey Home Proje Koordinatörü Nuraydın Arıkan’a takdim edildi.

Skalite 2017 Jüri Özel Ödülü içinde bulunulan zorlu dönemde her şeye rağmen ülkemize güvenmeyi hiç bırakmayan, bu dönemde İstanbul’daki otellerine bir yenisini ekleyen, Küçükyalı ve Sapanca’da iki yatırıma daha imza atan ve ‘Her Şeye Rağmen’ Türkiye’nin Dünya’nın en önemli ülkelerinden bir olduğuna, Türk markalarının yurt dışında da yaygınlaşması gerektiğine inanan Elite World Hotels’e verildi. Ödülü Elite World Hotels Genel Müdürü Ünsal Işık aldı.

Diversey Özel Ödülü, bu yıl Antalya’ya 7. Hoteli’ni açma girişimciliğini gösteren, herşeye rağmen, çevreyi koruma adına sürdürülebilirlik kavramını destekleyen grup Stone Group’a verildi. Ödülü Stone Group Royal Seginus Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Taş aldı.

Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Özel Ödülü Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna’ya verildi.

KAHRAMANCA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATTILAR

Bu yıl 20.’si düzenlenen 2017 Skalite Ödül töreniyle ilgili olarak Bahar Birinci, “Öncelikle bu seneki konseptimizle ilgili bir kez daha bilgi vermek istiyorum: Bu yıl ‘Her Şeye Rağmen’ dedik. Son iki seneden fazladır Türkiye’de turizm çok yara aldı. Ancak ‘Her Şeye Rağmen’ bazı kişi ve kurumlar yatırımları ve faaliyetleri ile hiç yılmadan kahramanca büyük işlere imza attılar. Biz de bu sene Skalite Ödülleri için onlara seslendik ve adaylarımızı onların içinden belirledik” diye konuştu.