Skal İstanbul, ‘Herşeye Rağmen’ diyecek

Skal International İstanbul Kulübü tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen öğle yemeği Mövenpick Hotel Istanbul’da gerçekleşti. Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Bahar Birinci açılış konuşmasında bu seneki Skalite kriterinin ‘Herşeye Rağmen’ olarak belirlendiğini söyledi.

23 Ekim Pazartesi günü üyelerin katılımıyla Mövenpick Hotel Istanbul’da gerçekleşen yemeğe Skal Internatonal İstanbul Kulübü üyeleri, Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Bahar Birinci, Ayşe Önen, Elif Balcı Füsunoğlu, Selma Tatar katıldı.

Mövenpick Hotel Istanbul Genel Müdürü Bozkurt Atabek’in ev sahipliğinde yapılan yemek Skal International İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bahar Birinci’nin konuşmasıyla başladı.

HERŞEYE RAĞMEN

Her ay geleneksel olarak düzenlenen Skal buluşmasında bu ay da konuklarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Birinci, “Bu sene 20.’si düzenlenecek 2017 Skalite törenini, 27 Kasım 2017 Pazartesi akşamı Wyndham Grand İstanbul Hotel’de gerçekleştireceğimizi paylaşmak isterim. Bu seneki Skalite kriteri ‘Herşeye Rağmen’ olarak belirlendi. Kriterlere uygun olan kurum ve kişiler kendilerini aday gösterebilecekleri gibi; üyelerimizden de bu kriterlere uygun aday belirlemelerini istedik. İstanbul Skal Kulübü Yönetim Kurulu ve belirlenecek jüri tarafından gerçekleşen ön elemeden sonra, finale kalan adayların oylaması Skal üyeleri tarafından Skalite 2017 gecesinde canlı olarak yapılacak” dedi.

314 BİNDEN FAZLA İNSANIN HAYATINA ETKİ ETTİK

Birinci konuşmasının devamında hayata geçirmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile tanınan ve bu ay ki konukları olan İbrahim Betil’in “Sen De Gel Derneği”nin en son projeleri hakkında sunum yapacağını da söyledi.

Sen De Gel Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil, yaptığı konuşmasında: “Sen De Gel derneği olarak dünyanın en az gelişmiş ülkeleri arasında olan Gambia ve Senegal’de insani kalkınmaya yönelik sürdürülebilir projelerimizle 314 binden fazla insanın yaşamında etki yaratacak projeler gerçekleştirdik. Sizlerin de katkısı ve desteği ile projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Birinci, kendilerini misafir eden ev sahibi Mövenpick Hotel Istanbul Genel Müdürü Bozkurt Atabek ve ekiplerine teşekkürlerini sunarken Atabek’e, Boyut Yayınlarından ‘Sanat Atlası’, İbrahim Betil’e ise yine Boyut yayınlarından ‘Cihannuma’ kitabı armağan edildi.