MSC Cruises, MSC Seaside’ın limandan çıkışını törenle kutladı

MSC Cruises, 2017’de hizmete giren ikinci gemisi MSC Seaside’ın, liman çıkışı gerçekleştirdi. Tören esnasında imzalanan anlaşmaya göre MSC Cruises ve Fincantieri, iki yeni Seaside EVO gemisinin de müjdesini verdi.

Geminin limandan çıkış töreni, İtalya Cumhuriyeti’nin Başkanı Sergio Mattarella, Altyapı ve Ulaşım Bakanı olan Graziano Delrio ve diğer yerel otoritelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

İtalya’nın Monfalcone limanında yer alan ve Fincantieri tersanesinden hizmete sunulan MSC Seaside’ın, suya indirilme töreninde MSC Cruises ve Fincantieri, Seaside sınıfı 2 yeni Seaside EVO gemisini müjdelendi.

Öte yandan 10.5 Milyar Euro’luk yatırımlar kapsamında toplam 12 geminin de 2026’ya kadar hizmete girmesi bekleniyor.

TURİZM SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ BİR ÜRÜN

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, geminin limandan çıkış töreninde yaptığı konuşmada: “MSC Seaside geçmişimiz ve geleceğimiz için önemli bir kilometre taşı olarak hizmete girdi. Aynı zamanda Cruise sektörü için de son derece önem arz eden bir gemi. MSC Seaside turizm sektörünün yenilikçi bir ürünü olarak, beş yeni prototip gemimizin ilki. Seaside sınıfı gemilerimiz, misafirlerimize denize daha yakın bir Cruise deneyimi yaşatmak üzere, tamamen misafir memnuniyeti odaklı teknolojilerle donatılarak geliştirildi.

SON 6 AYDA 2 GEMİ HİZMETE GİRDİ

Vago, 2017 yılının sonlarına yaklaştıkları bu dönemde, bu yıl içerisinde eşi benzeri olmayan bir büyüme yaşadıklarını belirterek son altı ay içinde iki geminin hizmete girdiğini söyledi.

HER SENE EN AZ BİR GEMİ

Yatırım planları çerçevesinde iki yeni Seaside EVO gemisi için de anlaşma imzalandığını kaydeden Vago, “2017 ve 2020 yılları arasında toplam altı gemimiz hizmete girecek iken, 2026 yılına kadar her sene en az bir gemimizin hizmete gireceğini de belirtmek isterim” dedi.

İKİ YENİ SEASİDE EVO SINIFI GEMİ MÜJDESİ

İtalya’nın global pazarda gemi yapım uzmanı, lider şirketlerinden Fincantieri ile MSC Cruises’un yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde iki yeni Seaside EVO sınıfı gemiden biri 2021, diğerinin ise 2023 yılında hizmete gireceği belirtildi.