Seyahat severler için yeni mobil uygulama: “Shop Tax Free”

Last Updated on 2 Aralık 2017 by Turizm Günlüğü

Global Blue, seyahat eden ve alışveriş yapan “Globe Shopper”lar için, Tax Free Alışveriş’in her aşamasında kendilerine yardımcı olmak üzere geliştirilmiş yeni “Shop Tax Free” uygulamasını kullanıma açtı.

Bu yeni sürüm, Global Blue’nun mevcut “Shop Tax Free” uygulamasının yerini alacak nitelikte olarak; İngilizce, Rusça ve Çince dillerinde tasarlandı.

Güçlü yeni özellikleri arasında, vergi iadelerinin anında takibi, gelişmiş harita seçenekleri, tüm dünyadaki destinasyonlar için kapsamlı Tax Free Alışveriş bilgileri ile dijital Shop Tax Free Kartı bulunuyor. Uygulama, hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabiliyor.

HER ŞEY AVUCUNUZUN İÇİNDE

Uygulama hakkında bilgi veren Global Blue Tax Free Alışveriş Ürünlerinden Sorumlu Senior VP Tomas Mostany, “Bu uygulama tax free alışveriş deneyimi sunma hedefimizin en son yeniliğini oluşturuyor. Seyahat edenler artık, Tax Free alışveriş yapmak için ihtiyaç duyacakları her şeyi avuçlarının içinde sunan akıllı bir araca sahipler” diye konuştu.

DAHA AZ ZAMANDA KAYIT, DAHA FAZLA GELİR

Üye iş yerleri için de bu hizmetin fark yarattığını ve onların kendi müşterilerine perakende sektöründe en iyi tax free alışveriş hizmeti sunmalarını mümkün kıldığını belirten Mostany, “Bu uygulama, müşteri memnuniyeti ve hizmet avantajlarının yanı sıra, daha fazla müşterinin mağazaları ziyaret etmesini, kayıt için daha az zaman harcamalarını, tamamlanan Tax Free iadelerinin sayısının artmasını ve böylece üye iş yerleri için daha fazla gelir elde edilmesini mümkün kılacak” diye konuştu.

TAX FREE HİZMETİNDE YARARLI OLACAK

Öncelikle, sürekli Tax Free Alışveriş yapan “Globe Shopper”ları hedefleyen bu uygulama, kişilerin planlama, alışveriş ve Tax Free iadesi aşamalarında ihtiyaç duyacakları her şeyi cep telefonları aracılığı ile hizmete sunuyor.

Uygulama, Tax Free Alışveriş sistemi konusunda daha az bilgi sahibi olan ‘’Globe Shopper’’lara gerçek zamanlı destek sağlayacak şekilde tasarlandı.

İşlemle birlikte akıllı telefonlara gönderilen e-posta ve SMS bildirimleri müşterilere Tax Free Alışverişlerinde takip etmeleri gereken adımlar ile ilgili yol gösteriyor.

Shop Tax Free Uygulamasının temel özelliklerinden bazıları ise şöyle;

– Uygulama, müşterilerin kendi vergi iadelerini etkin biçimde yönetmelerine takip etmelerine yardımcı olacak bir dizi kapsamlı özellik içeriyor. Kullanıcılar, tüm iadelere, tek bir tuşa dokunarak anında ulaşabilir ve takip edebilir. Aynı zamanda anlaşılabilir uyarılar da uygulamanın desteklenmesini sağlıyor.

– Konum tespit hizmeti sayesinde, uygulama kullanıcılarını en yakın Gümrük ve İade ofislerine yönlendiriyor.
Uygulamaya eklenen Global Blue İade Hesaplama aracı, anlık döviz bilgileri ve otomatik olarak para birimi çevirimi sağlıyor. Kullanıcılar, Tax Free Alışverişlerinde minimum alt satın alma tutarı ve yerel kurallar gibi bilgilere de bu uygulamadan erişebilirler.

– Uygulama açıldığında telefonun kamerasını kullanarak, pasaportun taranması ve Global Blue SHOP TAX FREE Kartına tek tuşla kayıt yaptırılması mümkün. Böylece kayıt işlemi kısa sürede tamamlanıyor.

– Tüm dünyada 305 bin mağazada geçerli Shop Tax Free Kartı, “Globe Shopper”ların, Tax Free Formu doldurma zahmeti yaşamadan KDV iadelerini talep etmelerine olanak sağlıyor. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra uygulama, sanal bir Shop Tax Free Kartı üretir ve bu kart kolayca kullanılmak üzere Apple Cüzdan’a da eklenebilir.

– Telefonun kamerası dâhili bir barkod okuyucu olarak kullanılarak Tax Free Formları kolayca tanımlanabiliyor.

– Uygulamanın harita özelliği, gelişmiş arama işleviyle “Globe Shopper”ların şehir, marka ve mağaza adı girerek alışverişlerini planlamalarını mümkün kılıyor. Uygulama ayrıca, kullanıcıları mağazalara götüren navigasyon özelliği ile alışverişin yoğun olduğu bölgeleri de gösteriyor.

– Seyahat eden kişilerin varış noktalarında, coğrafi konum işaretleme özelliğini kullanarak şehirleri keşfetmelerine ve beğendikleri mağazaları işaretlemelerine yardımcı araç olma niteliği taşıyor. Üye iş yerleri de, coğrafi işaretleme özelliği sayesinde, özel yeni mağazalarını tanıtabilir, Tax Free Alışveriş yapan müşterilerini en yakın iade ofislerine yönlendirebilir ve böylece yeni pazarlama fırsatları yakalayabilirler.

– Global Blue, dünyadaki tüm iade noktalarını ve üye iş yerlerini içerecek şekilde bu uygulamayı sürekli güncelleyecek.