Club Hotel Phokaia, İngilizleri çekecek bir anlaşmaya imza attı

Last Updated on 12 Aralık 2017 by Turizm Günlüğü

Neilson Active Holidays ile arasındaki ilişkinin bozulmasıyla İngiliz turistleri kaybeden Club Hotel Phokaia, Mark Warner Activity Holidays ile anlaşarak yeniden İngilizleri çekmeyi planlıyor.

“Activity Holiday” anlayışıyla hizmet veren İngiliz tur operatörü Mark Warner’la anlaşan Club Hotel Phokaia, bundan sonra Mark Warner Phokaia Beach & Resort olarak işletmeye açılacak.

Akropol Turizm Yatırımları AŞ yetkilileri, anlaşmanın İngiliz tatilcilerin Türkiye’ye geri döneceğinin göstergesi olduğunu söyledi.

YOLA NEİLSON ACTİVE HOLİDAYS İLE DEVAM ETMİŞTİ

2006 yılında kapanan Club Med’den devralan Club Hotel Phokaia, turizmin rüzgarla buluştuğu Foça’da etkinlik tatili alanında güçlü partneri Sunsail Sailing Holidays ile yola çıktı. Beş yıl boyunca Foça’nın en önemli öğesi olan rüzgarı pazarlayan Club Hotel Phokaia, daha sonra yedi yıl süreyle İngiliz tur operatörü olan Neilson Active Holidays ile çalıştı.

KRİZ İKİ İŞLETMENİN AYRILMASINA NEDEN OLDU

2017 yılında turizmdeki daralma, tesisin İngiliz tur operatörü Nielsen Holiday ile ilişkilerinin bozulmasına yol açtı. Özellikle kriz sürecinde İngilizler Türkiye’ye gelmekten vazgeçti. Club Hotel Phokaia, sözleşmenin haksız nedenlerle fesh edilmesinden dolayı Neilson Active Holidays ile yollarını ayırdı.

Akropol AŞ yetkilileri, Londra’da World Travel Market sırasında görüştükleri Mark Warner Activity Holidays ile 10 yıllığına anlaşmaya vardı.

MARK WARNER’IN TÜRKİYE’DEKİ İLK İŞBİRLİĞİ

İngiliz tur operatörü Mark Warner Activity Holidays’in dört yıl aradan sonra Türkiye’de işbirliği yaptığı ilk tesisin Club Hotel Phokaia olduğu belirten Akropol A.Ş. yetkilileri, böylesi bir dönemde zoru başardıklarını, avtivity holidays konseptiyle ülkemize İngiliz tatilcilerin tekrar gelmesini sağlayacak anlaşmayla büyük başarıya imza attıklarını dile getirdi.