Abraaj Group, Biletall ile ortak oldu

Abraaj Group, Türkiye’nin önde gelen online seyahat acentelerinden birisi olan Biletall’in azınlık hissesini Anadolu Girişim Sermayesi Fonu aracılığıyla satın aldığını duyurdu.

İşlem, Abraaj’ın Türkiye’deki KOBİ’lerin büyümesine verdiği desteğin yansıması olarak, Anadolu’da Ankara dışında bir özel sermaye veya girişim sermayesi fonu tarafından üstlenilen ilk teknoloji yatırımı ve Anadolu Girişim Sermayesi Fonu tarafından yapılan üçüncü yatırım oldu.

Abraaj Group Ortağı ve Türkiye ve Orta Asya Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu

İşlemle ilgili yorum yapan Abraaj Group Ortağı ve Türkiye ve Orta Asya Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu, “Bu yatırım, Türkiye’de Anadolu merkezli, hızlı ve karlı büyüyen bir teknoloji şirketi ile ortaklık yapmak açısından önemli bir fırsatı temsil ediyor. Türkiye online seyahat pazarının 2021 yılına kadar yüzde 20’nin üzerinde büyüyeceği tahmin ediliyor ve öngörülen bu büyüme, Biletall için önemli fırsatlar barındırıyor. Türkiye’de Hepsiburada ve Hindistan’da Bigbasket başta olmak üzere diğer e-ticaret ve online platform yatırımlarımızdan elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi, Biletall’ın büyümesinde bir sonraki seviyeye geçmeye yardımcı olmak için kullanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Abraaj Group Direktörü ve Anadolu Girişim Sermayesi Fonu Başkanı Levent Yeşildağ

TURİZMDEKİ KONUMU ÇOK İYİ BİR NOKTADA

Anadolu Girişim Sermayesi Fonu’nun yatırım stratejisine ve kapsamına tam olarak uyduğunu belirten Abraaj Group Direktörü ve Anadolu Girişim Sermayesi Fonu Başkanı Levent Yeşildağ, “Biletall, online otobüs bileti alanındaki tartışmasız liderliği ve online uçak, feribot ve tren biletleri alanında gösterdiği hızla büyümesiyle, Türkiye’de online seyahat ve turizm sektörünün önde gelen şirketi olma konumunu güçlendirmek üzere çok iyi bir noktadadır” dedi.

İYİ BİR SİNERJİ OLUŞTURACAK

Biletall CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çelik ise Anadolu merkezli bir firma olarak Anadolu’daki ilk teknoloji yatırımını almış olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Abraaj’ın Türkiye’deki başarılı performansı ve büyüyen pazarlarda online şirketlere yönelik yatırım ve operasyon uzmanlığının derinliği ile Biletall’ın sektördeki tecrübe ve konumu bir araya gelerek şirketleri için iyi bir sinerji oluşturacağını kaydeden Çelik, “Abraaj’ın Biletall için doğru ortak olduğuna inanıyoruz ve önümüzdeki dönemde Abraaj ekibi ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.