Turizm sektörü 2018 için umutlu

Turizm sektörü geçtiğimiz 2016 yılına göre bu seneyi iyi bir ivmeyle kapatırken 2018 için daha da umutlu. Çeşitli acente ve havayolu şirketleri 2018 için olumlu sinyaller verdi.

Türkiye turizmi ile ilgili bir güzel haber de dünyanın en büyük turizm acentelerinden biri olan TUI’dan geldi. TUI, Türkiye’ye yönelik gelecek yaz satışlarında yüzde 70 artış olduğunu açıkladı.

Habertürk’ten Eren Güler’in haberine göre TUI Group CEO’su Friedrich Joussen, şirketin 4. çeyrek sonuçlarını anlattığı yatırımcılar toplantısında “Türkiye’de gelişmeler görüyoruz, ciddi gelişmeler. Türkiye’ye yönelik gelecek yaz satışlarında yüzde 70 artış olacak” dedi.

YATAK SAYISI YETMEYEBİLİR

Bedbank Hotelbeds ise İngiliz ve İspanyol turistlerin Türkiye’de ki rezervasyon sayılarında artış olduğunu kaydetti. İngiliz turistlerin yeniden Türkiye’ye dönmeye başladığını belirten Hotelbeds, rezervasyonda İngiltere’nin zirvede olduğunu Almanya ve Suudi Arabistan’ın da takipte kaldığını açıkladı.

Öte yandan rezervasyon yaptıran İspanyol turist sayısında da iki misli artış olduğunu aktarılırken artışın devam etmesi halinde mevcut yatak sayısının talebi karşılayamayacağı belirtildi.