Antalya Valisi’nden 2018 için rekor açıklama!

Geçen yılın turizmdeki olumsuzluğunu hatırlamak istemediğini kaydeden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Antalya turizmi 2018’de tüm zamanların rekorunu kıracak. 13-14 milyon civarında turist hedefimiz var” dedi.

2017’nin Türkiye ve Antalya için olumlu geçtiğini belirten Münir Karaoğlu, 2016 ile kıyaslama yaparak dünyada hiçbir destinasyonda iki yıl arasında yüzde 60 büyüme olmadığını, Antalya’nın bu alanda bir ilki başardığını kaydetti.

Karaloğlu yaptığı açıklamada, Antalya’nın 2016’yı 6 milyon 200 bin turistle kapadığını hatırlatarak “2017’yi ise transfer yolculukla gelenlerle beraber 10 milyon 500 bin turistle kapatacağız” diye konuştu.

Habertürk’te yer alan habere göre Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bu başarının arkasında kurum ve kuruluşların ayrıca bakanlıkların büyük bir emeği olduğunu kaydetti.

TAHMİNİ DEĞİL İSTATİSTİKLERLE KONUŞUYORUZ

Çeşitli festivaller, fuar ve kongrelerle tanıtım faaliyetleri gerçekleştirerek bunların meyvesini topladıklarını belirten Karaoğlu, “Erken rezervasyon rakamlarına bakarak 2018’in iyi geçeceğini söylüyoruz, tahmini bir şey yapmıyoruz, elimizdeki veriler üzerinden konuşuyoruz. Gayet iyi gidiyor. Erken rezervasyonda sıkıntılı olduğumuz pazarlarda bile çok ciddi bir sıçrama var, özellikle merkez Avrupa’da, Almanya, Hollanda ve Belçika hattında. İskandinav ülkelerinde bir kıpırdama var. Zaten İngiltere geçen sene de çok iyiydi, bu sene çok daha iyi olacağı gözüküyor. Rus pazarı büyümeye devam edecek. Uzakdoğu, İran, Ortadoğu pazarında da yine 2018’in, 2017’den iyi olacağı verileri elimizde var. Antalya olarak 2018’de özellikle turizm sektöründe tüm zamanların rekorunu kıracağız. 13-14 milyon civarında turist hedefimiz var. Bunu sektörle beraber, bakanlığımızın öncülüğünde gerçekleştireceğiz” dedi.