Setur Select ile Hindistan’da 10 gün

Kişiye özel seyahat deneyimi sunmak üzere oluşturulan Setur Select, 10 günlük Hindistan turu rotasına bir yenisini daha ekledi.

Setur Select’in 19-29 Ocak 2018’de gerçekleştireceği 10 günlük Hindistan turu, Katmandu ve çevresi, pembe şehir Jaipur, Tac Mahal, Varanisi’de akşam ayini “Aarti”ye katılma, Ganj Nehri ve Delhi şehir turunu kapsıyor.

Türkçe rehberlik hizmeti de içeren Hindistan seyahati, 19 Ocak 2018’de Atatürk Havalimanı’ndan 7 saatlik Türk Hava Yolları uçuşuyla Himalayaların eteğindeki Katmandu’dan başlayacak.

Turun ikinci ve üçüncü günü, Katmandu ve çevresinin tarihi ve turistik merkezlerine ayrılıyor. Hindu ve Budist tapınakların süslediği gizemli Katmandu Vadisi, merkezde yer alan Hanuman Dhoka Durbar ve çevresindeki önemli tapınaklar, meydanlar, saraylar, Kathmandu vadisinde hala canlılığını koruyan bir inanç olan yaşayan tanrıça Kumari’nin evi, en önemli Budist hac duraklarından Swayambhunath stupası, bölgenin en önemli Hindu tapınağı olan Pashupatinath ve Kathmandu vadisinin diğer önemli şehri olan Bhadgon iki gün içinde ziyaret edilecek yerler arasında yer alıyor.

PEMBE ŞEHİR JAİPUR’DA BÜYÜLÜ BİR GEZİ

Turun dördüncü günü, yerel havayolları ile Delhi’ye yapılacak 1,5 saatlik bir yolculukla başlayacak. Pembe şehir olarak bilinen Jaipur’da geçirilecek turun altıncı gününde misafirler, yakındaki Amber Fort kalesine fillerle çıkacak, Sheesh Mahal, Jai Mahal gibi diğer önemli noktaları ziyaret etme ve şehir turu yapma fırsatı bulacaklar. Ayrıca, City Palace, Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgarlar Sarayı da görülecek yerler arasında.

TAC MAHAL VE AGRA KALESİ KEŞFEDİLECEK

Turun altıncu günü, Jaipur’dan Agra’ya hareketle başlıyor. Yaklaşık 6 saatlik bu yolculuk sırasında yol üzerinde Fatehpur Sikri şehri ziyaret edilecek. Ertesi gün Agra ve çevresini dolaşma olanağı bulacak olan misafirler Tac Mahal’i ve ardından da Agra Kalesini keşfetme fırsatı bulacaklar.

GANJ NEHRİ’NE YOLCULUK

SeturSelect’in 10 günlük Hindistan turunun sekizinci günü Delhi üzerinden Varanasi’ye yapılacak yolculukla başlayacak. Varanasi şehir turunun ardından ve Bharat Tapınağı ziyaret edilip ve akşam ayini “Aarti” için nehir kıyısına hareket edilecek. Ertesi günün programında ise erken saatlerde Ganj Nehri’nde büyük kayıklarla yapılacak gezi yer alıyor.

Hindistan turunun son günü ise Delhi şehir turu ile bitirilecek. Eski ve Yeni Delhi’nin en önemli mekanları, Hindistan’ın en büyük camisi Jama Masjid, Mahatma Ghandi’nin naaşının yakıldığı Raj Ghat, Parlemento Binası, Cumhurbaşkanlığı Binası, Hindistan Kapısı (India Gate), Qutub Minar ve külliyesi bulunuyor.