Fest Travel’dan gezgin ruhlara sömestr turu

Fest Travel, sömestre tatilinin gelmesiyle birlikte nereye, nasıl gitsek, diye düşünenleri Türkiye’nin ve dünyanın güzelliklerini keşfetmeye çağırıyor.

Fest gezginleri, bu tatilde karne sevincini ilk olarak İstanbul’u gezerek yaşayacak. Ardından yurtiçinde; “Kazdağları’nda Zeytin Hasadı ve Ayvalık” ve “Antalya-Elmalı-Finike” yurtdışında ise Lapland ve Vietnam-Laos-Kamboçya’yı gezecek.

Programın ilk gezisi İstanbul’a yapılacak. Haliç, İstanbul’daki Mimar Sinan Eserleri, Tarihi Yarımada’da Sultanahmet ve çevresi, Topkapı Sarayı, Ayastefanos’un Yeşilköy’e dönüşümü ve Ayasofya gezinin önemli duraklarını oluşturuyor.

DOĞAYA VE TARİHE YOLCULUK

Sömestrede yurtiçi tatili planlayanlar için iki kültür gezisi düzenleyen Fest Travel, “Kazdağları’nda Zeytin Hasadı ve Ayvalık” ve “Antalya-Elmalı-Finike” seyahat programlarını sunuyor. Birinci gezide genç gezginler Aristo’nun kurduğu felsefe okulu ve Dorik Athena tapınağıyla ünlü Assos antik kenti ile çam ormanları, zeytinlikleri ve eski taş evleriyle UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Ayvalık’ı gezecek; İda tanrılarından imparatorlara, mitolojiden gerçeğe kutsal zeytinin hikâyesini dinleyecek; ağaçtan sofraya zeytinin ve zeytinyağının yolculuğuna tanık olacak.

İkinci gezi programı ise keyifli bir portakal hasadıyla renklenecek. “Işık ülkesi” Likya’nın kentlerinin keşfedileceği, ateş soluyan dev Kimera, Bellerophontes, Hephiastos ve Yanartaş efsaneleri ve Elmalı Hazinesi’ni barındıran Antalya Arkeoloji Müzesi gezilecek.

KUZEY IŞIKLARINDAN UZAK DOĞU’YA

Tatilde yurtdışı gezilerini tercih edenler için farklı tarih seçenekleriyle iki ayrı program sunan Fest Travel, ilki heyecanlı rengeyiği ve haski safarileriyle, Kuzey Işıkları’nın keyifli manzaralarıyla dopdolu Lapland; diğeri ise “yeni başlayanlar için Uzak doğu” dersi niteliğindeki Vietnam-Laos-Kamboçya gezilerini düzenliyor.