Seyahat kavramının ötesinde bir tur: Laponya

Misafirlerinin hayallerini gerçekleştirmeyi kendine amaç edinen SeturSelect, düzenlediği Laponya turu ile seyahat severlere altı günlük unutulmayacak bir tatil sunuyor.

20 Ocak- 25 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Laponya turu, kral yengeç safari ve kar motosikletleri ile ren geyiği çiftliğini ziyaret, Husky safari, buzkıran gemisinde geçirilecek dört saatlik deneyim, buzlu sulara atlama ve bir gece Santa Claus cam tavan iglooda konaklamayı içeriyor.

Türkçe rehberlik hizmeti sunan Laponya turu 20 Ocak 2018’de Atatürk Havalimanı’ndan üç saatlik uçuşla Helsinki’de başlayacak. Turunun ikinci gününde, 2008 yılında “National Geographic Adventure” dergisi tarafından dünyanın en yeni 25 macera seyahatinden biri olarak ilan edilen Kral Yengeç safarisi yapılacak.

Laponya turunun üçüncü günü Ranua Hayvanat Bahçesini ziyaret ile başlarken Kuzey Işıkları Safari etkinliği ile gün son bulacak.

Laponya turunun dördüncü günü kar motorları ile Ren Geyiği çiftliğine ve Ren geyiklerinin yetiştirilmesine ilişkin bilgilerin verileceği Laponya’nın yerel halkı Samilerin köyüne yapılacak ziyaret ile başlayacak ardından Husky çiftliği ziyaret edilecek.

Beşinci gün, kar mimarisinin vitrinlerinden Snow Castle ile başlayıp ardından Sampo Buzkıran Gemisine binmek üzere Kemi limanına geçilecek. Misafirler özel elbiseler giyerek Avrupa’nın en büyük buzlu alanında, buzlu denize atlayabilecek.

Rotası özel zevklere göre hazırlanan Laponya turu; bütçeye uygun otel seçenekleri, ulaşım alternatifleri, restoran önerileri, vize işlemleri desteği, rehberlik hizmetleri ve turları da kapsıyor.