2018 THY’nin atılım yılı olacak!

Türk Hava Yolları (THY) dünyanın en büyük simülatör eğitim tesisini kuruyor.

2017’de yolcu trafiğini arttırmanın mutluluğunu yaşayan Türk Hava Yolları (THY), 2018’in ilklerine adını yazdırırken sektördeki stratejilerine bir yenisini daha ekledi.

Yeni yıl hedeflerinin masaya yatırılacağı Antalya Toplantısını 12 Ocak tarihine kadar sürdürecek olan THY, alt markası Turkish Cargo ile 15 atı Amerika’dan Türkiye’ye getirerek bir yeniliğe imza attı.

2017’de taşıdığı 68.6 milyon yolcu sayısıyla dikkat çeken THY, 2016’da 62,8 milyon olan yolcu sayısını yüzde 9,3 arttırarak iç hatlarda yüzde 10,4, dış hatlarda ise yüzde 8,4 yükselme ile yeni yıla mutlu bir şekilde girdi.

Uçaklarda hayvan taşımacılığının çok konuşulduğu son dönemlerde THY, yolcu taşımacılığının yanı sıra alt markası Turkish Cargo ile başarılı özel bir kargo operasyonu gerçekleştirdi.

Hürriyet’te yer alan habere göre yabani hayvanların yasa dışı ticaretini engellemek ve bu konuda sektörel farkındalığı artırmak amacıyla “United For Wildlife Buckingham Palace Declaration (UFW) bildirisini onaylayan THY, canlı hayvan taşıma süreçlerine ve hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koydu.

Kaydırmaz zemine ve oval kenarlara sahip 5 özel ahır kullanılarak ABD’nin Chicago kentinden İstanbul’a getirilen 15 at sahiplerine sağlam bir şekilde teslim edildi.