Corendon yeni sezonda yeni seferlerle uçacak

Corendon'un ilk uçağı Amsterdam'dan Dalaman'a 189 kişi ile geldi. Hollandalı turistlerin karşılaması kırmızı halıda çiçek ve lokumlarla yapıldı.

Last Updated on 9 Ocak 2018 by Turizm Günlüğü

Corendon Airlines, 2018 yazında programına eklediği ilave seferler ile Gazipaşa Havalimanı’na uçuş sayısını arttırdığını açıkladı.

Avrupa’dan Türkiye’ye en fazla yolcu taşıyan havayollarından biri olan Corendon Airlines, yeni sezonda ek seferler ile Köln, Stuttgart ve Hannover’den de Gazipaşa’ya uçuşlar düzenleyecek.

Mayıs 2018 itibariyle Gazipaşa Havalimanı’na her Çarşamba ve Cuma Köln’den; her Cuma Stuttgart ve Hannover’den seferler yapılacak.

Gazipaşa Havalimanı, hem Alanya için hem de tur operatörleri için çok önemli bir konumda olduğunu dile getiren Corendon Airlines Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, ek seferler ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun arzusu ile 2018 turizm sezonunda Gazipaşa Havalimanı’na düzenledikleri uçuş sayısını arttırdıklarını kaydetti.

Corendon Airlines Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer

“TANITIM ÇALIŞMALARINA HERKES DESTEK OLMALI”

Bu ek seferler ile Alanya’ya daha fazla Alman turist getirmeyi hedeflediklerini de belirten Yıldıray Karaer, “Fakat bizim gibi havayollarının düzenleyeceği ek seferler tek başına yeterli olmayacaktır. Bizlere yerel otoriteler ve Gazipaşa Havalimanı İşletmesinin yanı sıra tüm Alanyalı acente ve otel işletmecilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının da reklam ve tanıtım çalışmalarında destek olması; bu uçuşları hem Alanya’da hem Avrupa’da duyurması gerekir” şeklinde konuştu.

737 MAX 8 İLE DAHA ÇEVRECİ DAHA TASARRUFLU

Geçtiğimiz günlerde Mayıs 2018’de filosuna katacağını açıkladığı ve Türkiye’de ilk kez uçacak olan Boeing’in yeni gözdesi 737 Max 8’in de Gazipaşa Havalimanı için planlandığını belirten Corendon Airlines, Sky Interior kabin dizaynına sahip Boeing 737 MAX 8, LED ışıklandırmaları ve ferah kabin tasarımıyla yolculara benzersiz bir uçuş deneyimi yaşatacak.

Rakiplerine oranla hem daha çevreci hem de günümüz tek koridorlu uçak modellerine göre yüzde 40 daha sessiz. MAX serisi ayrıca yeni aerodinamik tasarımıyla dikkat çekerken yüksek teknoloji ürünü “wingletler” sayesinde yüzde 1,5 ekstra yakıt tasarrufu sağlıyor.