Vizyon Turizm, sağlık turizminde vitesi büyüttü

Türkiye’nin sahip olduğu avantajların doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, bu sene ‘Gezonline’ markası ile sağlık turizmine yoğunlaşacaklarını kaydetti.  

Yeni yıl ile birlikte özellikle Avrupalı turist sayısında artış olacağını tahmin ettiklerini belirten Talha Çizmeci, öngörülmeyen bir hadise yaşanmadıkça 2018 yılının 2017’den daha iyi bir yıl olacağının da altını çizdi.

2017 yılını başarılı bir performansla kapatan Vizyon Turizm, sağlık turizminde de vitesi büyüttüğünü açıkladı. 2017 yılının son aylarında hareket kazanan turizm sektöründe 2017 yılında yaklaşık 5 bin kişinin ‘Vizyon’ markasıyla seyahat ettiğini açıklayan Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, 2018 yılında bu rakamı arttırma hedefiyle çalıştıklarını belirtti.

SAĞLIK TURİZMİNDEKİ TANITIMLAR ÖNÜMÜZÜ AÇACAK

2018 yılı büyüme hedefleri içinde gezginlerin rotalarını oluşturmak için tasarladıkları www.gezonline.com’un önemli bir parametre olduğunu açıklayan Talha Çizmeci, sağlık turizmine ülke olarak yoğunlaşmamız gerektiğini düşündüklerini belirterek ülke ve acenteler olarak biraz tanıtım ve pazarlama bütçesi ile bu alanda da önümüzün çok açık olacağını ifade etti.

TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİNDE BİR ÜS HALİNE GELECEK

Coğrafi olarak mükemmel bir konumda olmamızın yanı sıra dünyanın en fazla uçuş destinasyon ağına sahip olan THY gibi önemli bir hava yolu şirketine de ülke olarak sahip olduğumuzun altını çizen Çizmeci, “Sahip olduğumuz bu özellikler ülkemiz için çok büyük bir avantaj. Öte yandan hem otel tesislerimiz hem de hastanelerimizin teknolojik altyapıları gayet iyi durumda. Ayrıca çok kaliteli, yabancı dil bilen doktorlarımız var. Bütün bu fırsatları bir araya getirip doğru pazarlama stratejisiyle Türkiye’nin gelecek 10 yılda sağlık turizminde bir üs olacağını düşünüyorum” dedi.

UMRECİLER SÖMESTR TATİLİNİ BEKLİYOR

2017 yılının Hac-Umre turizminde beklentileri karşılayamadığının da altını çizen Çizmeci, özellikle Suudi Arabistan’ın koymuş olduğu 2 bin SAR vergi stratejisinin netleşmemesinin bu soruna yol açtığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca 2018 yılında Suudi Arabistan’ın yüzde 5 KDV uygulamasını hayata geçirmesi de şuan için bir handikap gözüküyor.”

Harem’in içinde devam eden tadilat çalışmalarının da bu düşüşü tetiklediğini belirten Çizmeci, umreye gidecek vatandaşların ciddi bir kısmının sömestri beklediğini açıkladı. Dolayısıyla sömestrde en yüksek doluluğa ulaşacaklarını beklediklerini açıklayan Çizmeci, kısa bir düşüşten hemen sonra Ramazan ayıyla birlikte tekrardan pozitif bir ivme yakalayacaklarının altını çizdi.