Serap Kurtuluş’un telden heykelleri Aatelye Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor!

Last Updated on 22 Ocak 2018 by Yaşar Çelik

Sanatçı Serap Kurtuluş, tellerle meydana getirdiği eşsiz heykellerini ‘yeryüzüne’ adlı sergisiyle Aatelye Galeri’de sanatseverlerle buluşturuyor.

Yırtıp çıkma devinimiyle kaostan, karmaşadan ve kusurdan bir bütüne gitmek için araç olarak telleri kullanan sanatçı Serap Kurtuluş, tellerle meydana getirdiği eşsiz heykellerini 24 Ocak -7 Şubat tarihleri arasında Aatelye Galeri’de izleyiciyle buluşturuyor.

Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun olan sanatçı Kurtuluş, profesyonel iş yaşamına basın yayın sektöründe devam etmiş ancak bir süre sonra sanata karşı içinde yeşeren isteğe karşı koyamadı.

Sanatçı Serap Kurtuluş

İzleyici olduğu sanata karşı yönelimini değiştiren Serap Kurtuluş, artık yaptığı tel heykellerle kendinden söz ettirmeye başladı. Kurtuluş, sanat izleğini şöyle ifade ediyor:

‘Sanatçı insanlığın adım adım var ettiği paradigmanın, aynı zamanda bozuluyor olduğunu görmemesine ve doğmakta olan yenisiyle arasında kalmasına atılan sessiz çığlıkları bozmak ister. Bu istek aynı zamanda bütün netliğine rağmen, yanlış olan ilke ve aksiyonlar peşinden yok oluşa koşmasındaki bu ısrarcı yolculuğuna sırtını dönmeyi de içerir. Benlik olarak bu paradigmanın içine sıkışmışlığın ağırlığını taşımaya son vermeyi tüm bireyler için diler. Yırtıp çıkma devinimiyle kaostan, karmaşadan ve kusurdan bir bütüne gitmek için araç olarak telleri kullanmıştır. Basitin kompleksleştiği bu dışa vurumlar kendi evrimini geçirmektedir.’

Sanatçının heykel sergisi 24 Ocak -7 Şubat tarihleri arasında Aatelye Galeri’de sanatseverlerle buluşacak.