Amasya, Tokat, Samsun ve Çorum’dan yabancı turist için tanıtım atağı

Last Updated on 30 Ocak 2018 by Yaşar Çelik

EMITT Tourism fuarı için İstanbul’a gelen 700 uluslararası Tour operatörü ile Amasya, Tokat, Samsun ve Çorum yetkilileri İstanbul Lionel Hotel de bir araya gelerek, şehirlerini tanıtıp eğitim gezileri için şehirlerine davet ettiler..

Amasya İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan Karaman ikili görüşmelerin çok faydalı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“25 – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü fuar alanında 22. Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan yabancı seyahat acentaları ve tur operatörlerine ilimizin tanıtımını yapmak amacıyla Workshop ve tanıtım programı düzenlendik.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla, Amasya, Çorum, Samsun, Tokat Valiliklerimiz ve TravelShop Turkey işbirliği ile 80 farklı ülkeden kültür, kongre, etkinlik, sağlık, inanç,  gastronomi turları organize eden 700 uluslararası seyahat acentesi ve tur operatörü katıldı.”

Etkinliğe şehirlerinden de yoğun katılım olduğunu söyleyen Amasya İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan Karaman, Samsun, Çorum, Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Yeşilırmak Havzası Kalınma Birliği yetkilileri, ilimizde faaliyet gösteren otel, restaurant ve acente yetkilileri katılmıştır diye belirtti.

Karaman, “Programda ilimizin tanıtımı yapılarak ilimiz turizmi hakkında katılımcılara bilgiler verilmiştir. Program boyunca ilimizin tanıtım filminin gösterimi yapılmıştır. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan Karaman 22. Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuar alanını gezerek yabancı ülkelerden gelen seyahat acentası ve tur operatörleri ile birebir görüşmeler yaparak ilimiz turizmi ile ilgili bilgiler vermiştir” dedi.

Bir sonraki hedeflerinin yabancı tur operatörlerini Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun’a davet edip çalıştay düzenlemek olduğunu söyleyen Karaman sözlerinin sonunda, “bizleri otelinde misafir eden Lionel Hotel Satış Direktörü Sayın Burcak Atak’a ve 80 Farklı Ülkeden 700 Uluslar arası tur operatörünü getiren TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender’e teşekkür ederiz” dedi.