Atlasglobal’ın A320’leri THY Teknik’e emanet

THY Teknik A.Ş. ve Atlasglobal arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması yenilenerek imzalandı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal, Atlasglobal filosundaki Airbus A320 komponentlerinin bakımı ile ikame yedek parça desteğini içeren sözleşme 2023 yılına kadar geçerli olacak.

Sözleşme kapsamında sağlanacak parçalar ATA (Hava Taşıyıcıları Birliği) bölüm listesi esaslı olup hizmetler THY Teknik A.Ş.’nin İstanbul’daki merkezinden ve dünya genelindeki operasyon noktalarından sağlanacak. Bakımı yapılacak parçalar ise THY Teknik A.Ş.’nin Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bakım onarım tesislerinde işlem görecek.

Bu yenilenen sözleşme ile 2013 yılında başlayan, THY Teknik A.Ş. ve Atlasglobal arasındaki 5 yıllık anlaşmanın bir 5 yıl daha devamı sağlanırken, Türkiye’nin küresel havacılıktaki yükselişine katkı sağlayacak önemli bir adım da atılmış olundu.

“SUNDUĞUMUZ HİZMETTEN MEMNUNLAR”

THY Teknik A.Ş Genel Müdürü Ahmet Karaman, “Atlasglobal ailesine A320 filosu, komponent bakımı ve yedek komponent desteği konusunda THY Teknik A.Ş.’ye güvendikleri için teşekkür ederim. Sözleşmenin beş yıl daha uzatılması, Atlasglobal’in A320 ailesi için sunduğumuz hizmetlerin kalitesinin ve duyulan memnuniyetin göstergesidir. THY Teknik A.Ş. 100’den fazla havayoluna teknik hizmet desteği sağlayan büyük bir markadır” açıklamalarında bulundu.

DÜNYADA İLK 10 BAKIM MERKEZİNDEN BİRİ

Atlasglobal CEO’su Sermed Temizkan ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada “THY Teknik A.Ş.’nin sunduğu hizmetin kalitesine güveniyoruz, dünyanın önde gelen, lider ilk 10 bakım merkezinden biri olan THY Teknik A.Ş.’den hizmet alıyor olmaktan mutluyuz. Atlasglobal ailesi adına, A320 uçaklarımız ile genişleyen uçuş ağı operasyonumuz sürecinde teknik hizmetlerde daimi destekçimiz olan THY Teknik A.Ş.’ye teşekkür ederim” dedi.