İki büyük turizm tesisinden çalışanlarına özel program!

Hapimag Sea Garden Bodrum ile Sway Otel, sektörde yeni bir ilke imza atarak ‘Çalışan Değişim Programını’ başlattıklarını duyurdu. Program sayesinde iki tesis bünyesinde çalışanlar dört mevsim boyunca istihdam edilerek farklı alanlarda deneyim elde edecek.

Program sayesinde kapasite açısından Ege Bölgesi’nin en büyük turizm tesisi Hapimag Sea Garden Bodrum ile dünyanın sayılı kış turizmi merkezlerinden Palandöken’in gözde kayak tesisi Sway Otel’in hizmet kalitesi de artacak.

Bodrum Gökova Körfezi’nde yer alan Hapimag Sea Garden ile gözde kayak merkezi Sway Otel, insan kaynağı yetkinliklerini geliştirmek ve beraberinde müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla ‘çalışan değişim programını’ hayata geçirdi.

İki tesiste görevli çalışanlar dört mevsim boyunca istihdam edilerek farklı alanlarda bilgi ve deneyim sahibi olma imkânı yakalayacak.

Uygulayacakları bu program hakkında konuşan Hapimag Sea Garden Bodrum Genel Müdürü Kerem Demirkol, “Yurtiçinden ve yurtdışından gelen misafirlere kaliteli bir hizmet sunabilmenin yolu insan kaynağının yeterli tecrübe ve bilgi birikimine sahip olmasından geçiyor. Kurum olarak bu bilinçle hareket ediyoruz ve bu doğrultunda sektörümüzde yeni bir projenin öncülüğünü yaparak çalışan değişim programını başlattık” dedi.

REKABETTE İNSAN KAYNAĞI ÖNEMLİ

Günümüzde hangi sektör olursa olsun rekabet ortamında üstünlük sağlamanın en önemli unsuru insan kaynağından geçtiğini ifade eden Kerem Demirkol, “Bunun içinde eğitimli, mesleğinde uzman ama kendini sürekli olarak geliştiren çalışanlarınızın olması lazım. Bu anlayışla çalışan değişimi programını başlattık. Böylece çalışanlarımız hem yaz hem kış oteli konseptini deneyimleme şansı yakalıyor. Ayrıca kariyer yolculuklarında kendilerine yeni ufaklar açacak farklı tecrübeler yaşıyorlar. Bu sayede sezon bazlı değil, 12 ay boyunca iş hayatına devam edebiliyorlar” diye konuştu.