İşte Marriott’un Türkiye’deki yatırım planı!

Last Updated on 22 Şubat 2018 by Turizm Günlüğü

Marriott International, bu yıl içerisinde Türkiye’de yedi adet yeni otel işletmesini faaliyete sokup önümüzdeki üç yıllık periyotta ise ülkedeki portföyünü yüzde 50 oranında arttırarak 14 yeni otel ile büyümesini arttıracak.

2016 yılında Starwood Grubunu satın alarak dünyanın en büyük otel zinciri haline gelen Marriott International’ın dünyada ve Türkiye’de planladığı turizm atılımları, büyüme stratejileri ve turizm açısından beklentileriyle ilgili görüşler paylaşıldı.

Grubun 21 Şubat Çarşamba günü tarihinde ilk kez gerçekleştirdiği İstanbul buluşması Marriott International Avrupa Global Satış Direktörü Ian Leat, Bölge Satış Direktörü Zoltan Konsanszky ile Avrupa Pazarlama ve Satış Direktörü Marie Bull’un ev sahipliğinde gerçekleşti.

Özellikle Mayıs 2017 sonrası Türkiye’ye seyahat eden turist sayısında ciddi bir artış yaşandığına dikkat çekilirken İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin güvenlik konusunda pozitif ivme göstermesi Türkiye’yi tekrar yabancı turistlerin gözdesi haline getirdiği belirtilerek grubun Türkiye’ye olan inancının her zaman artarak devam ettiğinin altı çizildi.

Ian Leat, Pınar Baykal, Marie Bull, Zoltan Konsanszky

Türkiye’de toplamda 13 marka ile yedi şehirde 26 otel olarak faaliyet gösteren Marriott International, Sheraton, Marriott gibi şehir otellerinin yanı sıra St. Regis, W, The Ritz Carlton gibi lüks segmente de hitap eden çok geniş bir marka ağına sahip.

Marriott International, bu yıl içerisinde Türkiye’de yedi adet yeni otel işletmesini faaliyete sokup önümüzdeki üç yıllık periyotta ise ülkedeki portföyünü yüzde 50 oranında arttırarak 14 yeni otel ile büyümesini arttıracak. Aynı zamanda bu dönemde grubun farklı segmentlerdeki Edition, Autograph Collection, Delta ve Residence Inn otelleri ise ilk kez Türkiye pazarına giriş yapacak.