Büyük Efes Sanat Günleri, İzmirlilerle buluştu

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve sanat galerilerini ile sanat aktörlerini bir araya getiren “Büyük Efes Sanat Günleri’nin projelendirdiği iki önemli eser ve sanatçıları İzmirle buluştu.

23 – 25 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte Erzurumlu Çılgın Doçent olarak tanınan Prof. Mehmet Kavukçu’nun yaklaşık 2 bin parçadan oluşan “Evrensel Devinim” isimli eseri Swissotel İzmir’in Kongre Merkezi Girişi’nde, Belkıs Balpınar’ın “Modern ArtKilims” serisinden modern dokuma halı eserleri Swissotel İzmir’in “Zaman Tüneli”nde sergileniyor.

22 Şubat’ta gerçekleşen açılış kokteylinde Büyük Efes Sanat yöneticisi Meriç Aktaş Ateş; Büyük Efes Sanat Günleri organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen İzmir Büyük Şehir ve Konak Belediye’lerine, Online Medya Sponsorluğu için; Arttv, Artfulliving ve Mürekkep Haber’e, Sanatsal baskı destekleri için ise Cadbim Bilgisayara teşekkürlerini iletti.

SANATLARI İZMİR’DE FARKLI BİR KAPIYI ARALADI

Swissotel Büyük Efes’in Genel Müdürü Rıza Elibol; Büyük Efes Sanat’ın 800’ü aşkın sanat eserinden oluşan bu özel koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarının altını çizerek 2013 yılından bu yana Büyük Efes Sanat markası altında gerçekleştirmekte oldukları sanatsal faaliyetleriyle İzmir’de farklı bir kapıyı araladıklarını ifade etti. Düzenlemekte oldukları sergiler sayesinde sanata olan ilginin her geçen sene daha da arttığını ve artmaya devam edeceğini belirtti.

DESTEK VERENLERE PLAKET

Açılış kokteylinde gerçekleşen plaket töreninde Swissotel Büyük Efes Genel Müdürü Rıza Elibol ve MV Holding Yönetim Kurulu üyesi Banu Vargı Tümay; İzmir Büyük Şehir Belediyesi’ni temsilen Tanıtım Şube Müdürü Şehnaz Aydın’a ve Konak Belediyesi’ni temsilen Konak Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Eser Atak’a desteklerinden dolayı plaketlerini takdim etti.

TÜM SÖYLEŞİ VE ETKİNLİK PROGRAMLARI ÜCRETSİZ

Dört kitabı İngilizce’ye çevrilen ve yurtdışında severek okunulan ayrıca “100 Yılın Fotograf Sanatını” 12 ciltte kaleme alan sanatçı Çerkes Karadağ’ın kitap imza günündeki paneli, Gazeteci, Yazar Ayçe Bükülmeyen ile Mehmet Kavukçu’nun “Yersiz Yurtsuz Performanslar” üzerine söyleşisi, Doç. Dr. Aslı Ceylan Öner ile Arda Işık’ın “Kentsel Akupunktur Stratejisi’nde Sanat Objesinin Yeri” üzerine söyleşisi ve tüm etkinlik programları sanatseverleri ücretsiz olarak Büyük Efes Sanat Günleri’nde 23-25 Şubat arasında Kordon Salonu’nda karşılayacak.