HalalBooking.com 2,5 kattan fazla büyüdü

HalalBooking.com CEO’su Elnur Seyidli, “2018’e harika bir giriş yaptık ve önceki yıllardaki düzenli başarımızın biraz daha üstüne koyduk. Ocak ve Şubat aylarında 2.5 kattan fazla büyümeyi başardık” dedi.

Helal bilinçli seyahat severler için dünyanın önde gelen otel ve villa konaklaması sunan arama ve rezervasyon platformu olan HalalBooking.com, başarısını 2018’in ilk iki ayında da devam ettirdi.

Ekibiyle birlikte ITB’de olmaktan ve dünyanın en yeni ve dinamik turizm sektörünü temsil etmekten dolayı gurur duyduklarını söyleyen HalalBooking.com CEO’su Elnur Seyidli, “2018’e iyi bir giriş yaptık. Ocak ve Şubat aylarında 2.5 kattan fazla büyümeyi başardık. Ayrıca, Booking.com’un kurucularından Sayın Bas Lemmens’in HalalBooking’e icracı olmayan genel kurul üyesi olarak katıldığını bildirmekten dolayı mutluyuz. Bas’ın online seyahat sektöründe 18 yıllık üst düzey tecrübesi var ve kendisi halihazırda Meetings.com’da (HotelPlanner’ın bir parçası) CEO’luk görevini yürütmekte. CxO ekibine yardımcı olarak HalalBooking’in yüksek hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunacak” dedi.

2018’DE 80 BİN TURİST HEDEFİNDEYİZ

“Türkiye’deki tesisler için dünyanın 4 bir yanından 75 ülkeden rezervasyon alıyoruz ancak en büyük pazarlarımız Almanya ve Birleşik Krallık” diyen HalalBooking.com CMO’su Ufuk Seçgin ise her iki pazardaki ve de ek olarak AB içerisindeki diğer pazarlardaki müşterilerinin en üst seviyede sadık ve son iki yılda da Türkiye’ye seyahat etmeye istekli olduklarını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Diğer seyahat şirketlerinin raporlarının aksine herhangi bir sıkıntı yaşamadık tam tersi 2016 ve 2017’de Türkiye’ye satışlarımızı art arda iki katına çıkardık. 2017 yılında HalalBooking.com olarak Türkiye’ye 35 bin turist getirdik ve bunun 2018 yılında 70-80 bin yapma hedefi içerisindeyiz. Misafirlerimiz Türkiye’yi seviyorlar ve yüksek harcama yapan bir misafir kitlesine sahibiz. En fazla Türk mutfağını beğeniyorlar ve dışarıda yemekten kaçınmıyorlar ayrıca alışveriş yapmayı da çok sevmekteler. ”

HELAL ÖZELLİKLİ TATİL KÖYÜ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

“Antalya, dünyanın önde gelen helal özellikli otellerinin yer aldığı şirketin en popüler Türkiye destinasyonudur, ancak web sitesi ayrıca plaj tatil köylerinin yanı sıra şehir otelleri, termal oteller ve hatta Uludağ’da bulunan bir kayak otelini misafirlerine sunmaktadır. Aslında HalalBooking.com, Türkiye’nin önde gelen helal özellikli plaj tatil köylerinden ikisini Bera Alanya ve Wome Deluxe otellerini pazarlamak için tek yetkililik sözleşmesi imzaladı ve Bera Alanya Resort ve Wome Deluxe. Bu oteller şimdi sadece HalalBooking.com aracılığıyla uluslararası pazarda satışa sunulacak.”

“OTEL PORTFÖYÜMÜZÜ GENİŞLETECEĞİZ”

HalalBooking COO’su Enver Cebi ise HalalBooking.com’un otellerin bilgilerini ve fiyatlarını siteye otomatik olarak eklemesine imkan sağlayan yeni bir teknoloji geliştirdiğini belirterek hızlı bir plan ile 2018 yılının sonuna kadar 10 bin tesisin sitelerinde görüntülenebilmesini hedeflediklerini açıkladı.

Bu otellerin büyük çoğunluğu Avrupa’daki Paris, Roma ve Londra’da olacağını kaydeden Enver Cebi, “İspanya gibi ülkelerde tatil köyleri ve Bosna gibi ülkelerde de termal ve Spa otellerine odaklanılacak. Maldivler, Singapur, Tayland, Bali/Endonezya ve Malezya gibi çok sayıda Güneydoğu Asya destinasyonu 2018 yılında sitemizde olacak” dedi.