Emirates’te pistler kadınların!

Emirates Havayolu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadın çalışanlarının yer aldığı özel bir video ile kutladı.

Emirates Group tarafından hazırlanan videoda kadın çalışanların oynadığı bütünleyici rol, kadınların yerine getirdiği operasyonel ve teknik görevlerin kapsamı izleyiciler ile paylaşıldı.

Video, izleyicilere, çeşitli Emirates Group işletme birimlerindeki, Dubai’den San Francisco’ya olan EK 225 uçuşunun tüm kilit faaliyetlerini yerine getiren kadın çalışanlarını, sahne arkasında görme imkânı tanıyor. Emirates A380 uçağında, Kanadalı Kaptan Pilot Patricia Bischoff ve Birleşik Krallık’tan Yardımcı Pilot Rebecca Lougheed olmasının yanı sıra kabin ekibinin başında da Polonyalı Weronica Formela bulunuyor.

Uçuş ekibinin yanı sıra, tamamen hava ve yer faaliyetlerinde yer alan kadınların oluşturduğu ekip, uçuş operasyonlarını yönetiyor. Bunlar, havaalanındaki Yolcu Hizmetleri Müdürü, müşteri hizmetleri, Rampa Kontrolcüsü ve Rampa Operasyonları Ekip Lideri, Lisanslı Uçak Mühendisleri ve Teknisyenlerinin yerine getirdiği teknik hizmetler, uçak sevkiyatı, mürettebat işlemleri, yemek ve güvenlik ekipleri gibi birçok diğer rolü de içeriyor.

25 MİLLİYET 75 KADIN

Toplamda, 25’ten fazla milliyetten, 75’ten fazla kadının oluşturduğu bir ekip, bu uçuş için çalışıyor. Bu da 160’tan fazla milliyetten personel istihdam eden Emirates Group içerisindeki çeşitliliğin bir aynası. EK 225 operasyon ekibi, ayrıca Mühendislik, Uçuş Sevk, Güvenlik ve Kargo operasyon ekiplerinde çalışan, milliyeti Emirlikler olan kadınları da içeriyor.

EMİRATES’TE İŞ GÜCÜNÜN YÜZDE 40’I KADINLARIN

Emirates’te İnsan Kaynakları İdari Başkan Yardımcısı Abdulaziz Al Ali konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Gerçekleştirdiğimiz her uçuş, çeşitli ticari birimlerden bir araya gelerek, kusursuz bir şekilde çalışan, tam bir personel ekosistemi gerektiriyor. Emirates, tüm bu kilit işlevlerde temsil edilen kadın çalışanları olmasından dolayı gurur duyuyor. Kadınlar, başlangıcından beri, Emirates’in başarı öyküsünün bir parçası olmuştur ve Uluslararası Kadınlar Gününde, onların Emirates’e ve daha kapsamlı bir havacılık endüstrisi olmasına olan yoğun katkılarını kutluyoruz” dedi.