Coral’ın Almanya’daki şirketi Feiren Touristik’in hedefi 100 bin turist!

Feiren Touristik Genel Müdürü Heinz Bauermeister, “Türkiye’de Kapadokya, İzmir ve İstanbul gibi destinasyonlara operasyonlar yapacağız. Almanya’dan Türkiye’ye de 100 bin turist hedefliyoruz” dedi.

OTI Holding’in bünyesinde bulunan Coral Travel’ın Almanya’daki şirketi Feiren Touristik’in Müdürü Heinz Bauermeister, dinamik bir tur operatörü olan şirketlerinin oluşum sürecini anlattı.

ITB Berlin Turizm Fuarı’nda bir araya geldiğimiz Heinz Bauermeister, şunları ifade etti:

“Coral Travel klasik turlar yaparken Feiren Touristik ise dinamik turlar yapıyordu. OTI Holding, Feiren Touristik’i satın alarak her iki tur şirketi ile bugünkü pazarlarda daha da güçlendi. Feiren olarak bizim artık dinamik bir markamız var. Klasik bir marka olan Coral Travel’ı ise daha çok geliştirmeye çalışacağız. Ayrıca dinamik ve klasik olmanın kendisine göre avantajları var. İki tarafında olumlu özelliklerini alıp kullanıyoruz.”

“İSTANBUL, İZMİR VE KAPADOKYA’YA OPERASYONLAR YAPACAĞIZ”

Feiren Touristik’in İstanbul’da olmadığını kaydeden Feiren Touristik Genel Müdürü Heinz Bauermeister, portföylerine İstanbul’u da eklediklerini söyleyerek bu yöndeki çalışmalara başlayacaklarını ve bunların pazarlamalarını yapma aşamasında olduklarını da ifade eden Bauermeister, şöyle konuştu:

“Geçen seneye göre Dalaman ve Bodrum’un çekiciliğinin arttığını görüyoruz. Ama bizim turizm şirketimiz için daha çok Antalya ve İzmir destinasyonları ön planda. Feiren Touristik ile Türkiye’de Kapadokya, İzmir ve İstanbul gibi destinasyonlara operasyonlar yapacağız.”

ALMANYA’DAN TÜRKİYE’YE 100 BİN TURİST

‘Almanya pazarı yüzde 50 büyüdü’ duyumlarına da açıklık getiren Bauermeister, “Bizce Almanya pazarı genel anlamda yüzde 30-35 büyüme gösterdi. Ama şu an yüzde 50’den de daha yüksek diyebilirim. Öte yandan Almanya’dan Türkiye’ye de 100 bin turist hedefliyoruz” dedi.