Sağlık turizmi tek çatı altında yapılacak

Son Güncelleme Tarihi

Sağlık sektörünü silbaştan düzenleyecek olan Torba Kanun’un 14 Mart Tıp Bayramı’na yetişeceğini söyleyen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlık turizminin tek çatı altında yapılabilecek bir yapı kuracaklarını belirtti.

Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi adı altında kurulacak yapı ile kapasitesi 50 yatak ve üstü olan oteller, konaklamalı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak sağlık hizmeti verebilecek.

Milliyet’te yer alan habere göre Bakan Demircan, bu kuracakları yapı ile sağlık turizminin tek çatı altında yapılacağını müjdeleyerek “Her otelin aynı zamanda 5 yıldızlı bir hastane olarak sağlık hizmeti vermesinin yolunu açıyoruz. Bir sağlık kuruluşu bir otelde bu şekilde işletme de yapabilir” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Türkiye’nin alanında en iyi hekimlerinin bir uluslararası katalog ile dünyaya tanıtılacağına dikkat çeken Bakan Demircan, “Bu hekimlere yaptığı işleme göre döner sermayeden ek ödemeler yapılarak iyi hekimlerin tanınırlığı artacak hem de hizmetlerinin maddi karşılığı olacak” dedi.