TESTUD, Türk termalini Rusya’da tanıtıyor

Sonbahar Tatili: Termal Otel Nedir? Nerelere Gidilir?
Sonbahar Tatili: Termal Otel Nedir? Nerelere Gidilir?

Last Updated on 16 Mart 2018 by Turizm Günlüğü

Türkiye’nin termal turizm potansiyelini dünyaya tanıtmak amacıyla hareket eden Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD), sektör paydaşlarıyla 25. MITT Moskova Turizm Fuarı’nda bir araya geldi.

Fuarda gördükleri yoğun ilgi nedeniyle Rus-Türk turizm ilişkisinin 2018’de zirve yapabileceğinin altını çizen TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, Rusya ile önemli bağlantılar kurduklarını ve Rus turist sayısını artırmak için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Rusya’nın Türkiye’ye en çok turist gönderen bir ülke olduğunu kaydeden TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, “Bu yıl, iki devlet arasında yapılması planlanan ortak paket turlar, kruvaziyer turistlerine kişi başı verilecek destek, turistik uçaklara sağlanacak teşvik ve TESTUD’un yürüttüğü çalışmalar sayesinde yüzde 30’lara varan artış gerçekleşebilir. 2016’da 886 bine düşen Rus turist sayısı, 2017’de 4 milyon 715 bin kişi ile çok önemli yükseliş yakaladı. Biz 2018 için, en az 6 milyon kişinin gelebileceğini düşünüyoruz. TESTUD olarak, yurtiçi ve dışında kurduğumuz önemli bağlantılarla çalışmalarımıza devam edecek, bu sayıyı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.