TESTUD: Sahil turisti termal turizme yönelecek

Last Updated on 27 Mart 2018 by Turizm Günlüğü

Yurt dışında termal tesisleri tanıtmaya yönelik çalışmalardan oldukça olumlu sonuçlar almaya başladıklarını belirten TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, “Sahillerdeki turist karması termal tesislerde de olacak” dedi.

Termal Sağlık Turizm Derneği (TESTUD) Başkanı Yavuz Yılık, Türkiye’nin en önemli turizm çeşitlerinden biri olan termal turizmin yurt dışı tanıtım çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladıklarını ifade etti.

MITT Moskova Turizm Fuarı gözlemlerinden bahseden Yavuz Yılık, Rusların termal potansiyelimiz karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediğini aktararak “Bizden detaylı bilgiler alarak tesislerle kontak kurmaya başladılar. Bu şunu gösteriyor, sahillerimizdeki zenginlik birkaç yıl içinde kaplıcalarımızda da başlayacak. Şimdi de Ukrayna’ya UITT Kiev Fuarı’na gidiyoruz. Ukrayna halkı termale ve güzelliğine oldukça düşkün. Termallerdeki sağlık kürlerinin popülaritesinin kuzey komşumuzda kısa sürede gündem olacağını düşünüyoruz” dedi.

Yavuz Yılık, kendileri gibi bu işe gönül veren STK’ların yanı sıra, tesislerden turizm lobisine kadar herkesin ülkemizin turizm zenginliğini tanıtmak için seferberlik başlatması gerektiğini belirterek, “Bu seferberlik ülkemizin dünya ekonomisinde ilk 10 hedefi açısından en önemli adım olacak” dedi.