THY, Krasnodar seferlerini 7 Mayıs’ta başlatıyor

THY, Rusya’nın güneyinde yer alan Krasnodar kentine 7 Mayıs’tan itibaren haftada beş gün doğrudan uçuşlara başlayacak.

Uçuşlar, Atatürk havalimanında pazartesi, salı, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri olmak üzere hafta beş kez karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. Uçuşların gidiş-dönüş her şey dahil fiyatı ise 234 dolardan başlıyor.

Haberrus’da yer alan habere göre Rusya’nın Moskova, St. Petersburg, Soçi, Ufa, Yekaterinburg, Rostov na Donu, Voronej, Kazan ve Samara kentlerine doğrudan uçan THY’den yapılan açıklamada Krasnodar için şu ifadelere yer verildi:

KIRMIZI HEDİYE: KRASNODAR

“Rusya’nın güneyinde, Karadeniz ve Azak Denizi yakınlarında yer alan Krasnodar ülkenin diğer şehirlerine göre çok daha ılıman bir iklime sahip. Kuzey Kafkasya için önemli bir ekonomi ve kültür merkezi olan şehir, Güney Rusya bölgesinin başkenti olarak kabul ediliyor. Askeri bir şehir olarak kurulan Krasnodar, geliştikçe kozmopolit bir endüstri bölgesi haline gelmiş.

Krasnodar şehrinin temelleri Rusya İmparatorluğu sınırlarını koruma amacıyla atılmış. Rus Çariçe Katerina, Kazaklara imparatorluğu korumaları karşılığında Krasnodar bölgesini vadetmiş. Kazakların başarılı hizmetinden sonra Katerina bu bölgeyi onlara hediye etmiş. Şehrin ilk adı olan Ekaterinodar, “Katerina’nın Hediyesi” anlamına geliyor. Bu isim devrimden sonra Lenin tarafından “Kırmızı Hediye” anlamındaki Krasnodar adıyla değiştirilmiş.”