En uygun fiyatlı bilet bulmanın püf noktaları

Yaz Tatilinde Uçak Bileti Almak İçin En Uygun Zamanlar
Yaz Tatilinde Uçak Bileti Almak İçin En Uygun Zamanlar

Last Updated on 2 Nisan 2018 by Turizm Günlüğü

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil hazırlıklarına başlayanlar ucuz uçak bileti bulmanın yolunu arıyor. Online seyahat markası Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik ise uygun fiyatlı bilet bulmanın püf noktalarını paylaştı.

Uçak biletini ucuza almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konuların başında zamanlamanın geldiğine dikkat çeken Biletall CEO’su Yaşar Çelik, “Seyahat için programınızı resmi tatillere göre ayarlamanız gerekiyorsa, biletinizi havayollarının dönemsel olarak biletleri satışa sunduğu zamanlarda almaya çalışın. Sabah uçuşu yerine akşam uçuşunu tercih edin” dedi.

Biletall CEO’su Yaşar Çelik

EN UYGUN GÜN PAZAR

Cuma günleri uçak bileti almaktan kaçınılması gerektiği söyleyen Yaşar Çelik, 2016 yılında en pahalı yurt içi uçak biletinin Cuma günleri satıldığını hatırlatarak Pazar sabah saatleri ise ucuz uçak bileti bulmak için en ideal gün olarak tanımladı.

Yurtdışına seyahat etmeyi planlayanlar için en az iki ay öncesinden rezervasyon yaptırarak en iyi uçuş teklifini yakalayabileceklerini de belirten Çelik, “Seyahatiniz esnek ise hafta içi salı gününe bilet almak, size ucuz bir yolculuk yapmanız için iyi bir fırsat sunar. 2016 yılı verilerine göre en pahalı yurt dışı uçak bileti Perşembe günü satılırken, en ucuz yurt dışı uçak bileti Pazar günü satıldı” diyerek sözlerini sonlandırdı.

EN UCUZ BİLETE SAHİP OLMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN!

Biletall.com tarafından yapılan araştırmaya göre; en ucuz yurt içi uçak biletleri Mart ayında satılırken, en pahalı yurt içi biletleri Ağustos ayında satıldı.

Yurt dışına bilet almak için en doğru zaman ise Ocak ayı. Aralık ayında yurt dışına bilet almak oldukça pahalı.

2016 yılında yurt içi uçuşlarında en uygun bilet 23.00 ile 00.00 arasında bulunurken, yurt dışı uçuşlarında en ucuz bilet 03.00 ile 04.00 arasında satılıyor.