Orhan Sancar, AtlasGlobal’in satıldığı iddialarını yalanladı

Atlasglobal’in Rusya ve BDT Bölge Temsilcisi Orhan Sancar

AtlasGlobal Havayolları Genel Koordinatörü Orhan Sancar, şirketlerinin satıldığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, talep yoğunluğundan dolayı bir takım İstanbul seferlerini Antalya’ya aktardıklarını söyledi.

25 Nisan’dan itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Tiflis, Mahaçkale, Krosnodar, Hamburg, Zürih ve Zaporijya’ya yaptığı uçuşlara son verecek olan AtlasGlobal Havayolları’nın Genel Koordinatörü Orhan Sancar, şirketlerinin satıldığı yönündeki iddiaları yalanlandı.

Turizmgunlugu.com’a konuşan Sancar, “Şu anda satılma gibi bir durum yok. Antalya tarifeli seferlerine ağırlık verdiğimiz için çok dolu olmayan bazı uçuşlarımızı durdurduk. Ancak dediğim gibi Antalya uçuşlarımızı arttırdık. Çünkü tur operatörlerimiz Intourist ve Anex Tour’dan Antalya’ya çok yoğun bir talep var. Hatta geçen hafta Krosnodar’dan ilk uçuşu da yaptık. Dolayısıyla talep yoğunluğundan dolayı bir takım İstanbul seferlerini Antalya’ya aktardık. Şirketin genel koordinatörü olarak Atlas Global’in satıldığı yönünde benim de bir bilgim yok” dedi.

ATLAS GLOBAL

“AMACIMIZ ARTIK KÂRLI HATLARDA UÇUŞ YAPMAK”

İstenilen marka değerinde anlaşılırsa her şirketin satılabileceğini ve bu kararı da şirket sahibinin vereceğini belirten Sancar, şunları söyledi: “Ancak dediğim gibi şu anda AtlasGlobal Havayolları’nın satılması yönünde bir talep olmadığı gibi bizim o yönde bir düşüncemiz yok. Bizim şu anda Thomas Cook Rusya ve Anex Tour Rusya ile çok iyi bir işbirliğimiz var. Amacımız artık kârlı hatlarda uçuş yapmak. Çünkü artık zarar edici hatlardan ve rekabetlerden çıkmak zorundayız. 2016 yılındaki darbe girişimi, patlayan bombalar ve savaşlar vb. nedenlerle İstanbul’a talep düştü, talep düşmese bile dolar yükseliyor. İç hatlarda artık para kazanma imkanı diye bir şey kalmadı. Dolar 4 TL olmuşken, iç hatlara koltuk fiyatını 400 TL de koysanız yakıt giderinden kâr elde edemiyorsunuz. Dolayısıyla biz böyle daha net bir kâr edici durumla 2018 ve 2019’u geçirelim, ondan sonra yeni havalimanı oturunca tekrar yeni politikamızı belirleriz”.

“6 KENTTEKİ UÇUŞLARIMIZI İSTANBUL’DAN ANTALYA’YA KAYDIRDIK”

25 Nisan’dan itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Tiflis, Mahaçkale, Krosnodar, Hamburg, Zürih ve Zaporijya’ya yaptıkları uçuşlara son vereceklerini belirten Sancar, “27 Nisan’da Rusların Mayıs bayramı başlayacağından Antalya uçuşları yoğunlaşacağı için o uçuşları Antalya’ya yönlendireceğiz. Yani Tiflis, Mahaçkale, Krosnodar, Hamburg, Zürih ve Zaporijya’dan İstanbul’a değil de Antalya’ya uçuşlarımız olacak” diye konuştu.

Atlasglobal’de neler oluyor? Murat Ersoy, söylentilere ne diyor?